Geri Dön

Kahvaltı’da yedinci kez caz çalacak

Sakıp Sabancı Müzesi’nin ev sahipliği yaptığı Kahvaltı’da Caz konserleri yarın başlıyor. Açılış Kerem Görsev Quartet’le

Kahvaltı’da yedinci kez caz çalacak

Emirgan’da, açık havada kahvaltı, caz konseri ve müze gezisini birleştiren Kahvaltıda Caz konserlerinin yedincisine gelindi. Yarın 11.00’de Kerem Görsev Quartet’la başlayarak 16 Ağustos’a kadar beş konserle devam edecek etkinlikte 26 Temmuz’da İlhan Erşahin Trio sahneye çıkacak. Şimdilik kesinleşmiş program böyle. Ancak organizatör Hakan Erdoğan geçen yıl kayıtlarını da yayımladıkları Kent Mete’nin sırada olduğunu söylüyor. Bu yıl bir grup eşliğinde çalacak olan piyaniste İngiltere’den gelecek bir davulcu ve basçı da eşlik edecek. Konserler yabancı bir grup ve jamsession ile sona erecek. Erdoğan “Önümüzdeki yıldan itibaren de daha fazla yabancı grup çağıracağız” diyor.

Kahvaltı, caz konseri ve müze gezisi
Erdoğan Kahvaltıda Caz’a bugüne dek gösterilen ilgiden memnun. Cazın genelde geceyi çağrıştırdığını ama kendisinin bu müziği sabahları dinleyerek güne keyifle başladığını söylüyor. İngiltere’de Victoria and Albert Museum’da katıldığı bir kahvaltıda caz dinleyince bunu Türkiye’de de yapmaya karar vermiş. Ancak çimlerin, minderlerin üzerinde...
Mekan olarak Sabancı Müzesi’nin seçilme nedenlerinden biri de hem bu “kompakt etkinliğe” uygun olması hem de Boğaz’ın hemen kıyısındaki bahçesi. Zira konserler ağaçların altında, çimlerin üzerinde yapılıyor. Burada asıl önemli nokta müziğin fon halinde kalmaması, gerçek bir konserin dinleniyor olması. Hakan Erdoğan da bu projeyi bir “caz festivali” olarak niteliyor.

AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik milletvekilleriyle buluşma sonrası yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı kapsamlı bir değerlendirme yaptı" dedi. Darbe tartışmalarını da değerlendiren Çelik, "Cumhurbaşkanımızın değerlendirmesini aktarayım size... Bütün bu gündemlerin Türkiye'yi ana hedeflerinden saptırmaya yönelik. Darbe tartışması Türkiye için lüzumsuz bir gündemdir. Demokrasiye bağlı bütün kurumlarımız uyanıktır." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber