Geri Dön
CumartesiMomTalks’ta ilham verenler

MomTalks’ta ilham verenler

Ebeveyn-uzman buluşma platformu “MomTalks”un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, “Annelerin fedakar ve cefakar olduğuna dair romantik söylemler, karşılaştıkları zorlukları anlatmaya ya da aşmaya yetmiyor” diyor.

MomTalks’ta ilham verenler

 

Dördüncü kez düzenlenecek olan ebeveyn-uzman buluşma platformu “MomTalks” bu yıl online gerçekleşecek. Bugün saat 09.30’da başlayacak ve 18.00’e kadar sürecek etkinlik Zoom üzerinden izlenebilecek. Bu yıl Momtalks’un konuşmacıları arasında Nöropsikoloji ve meditasyon konularında dünyaca ünlü klinik psikolog ve New York Times Bestseller yazarı Dr. Rick Hanson da yer alıyor. “Esnek ve sağlıklı bir yaşam için beyninizi değiştirmek” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek olan Hanson, zihni zorlukları aşacak biçimde eğitmenin şifrelerinden söz edecek. MomTalks partneri olan Zeynep İşman da etkinlikte “Zor Zamanlarda Ebeveyn Olmak” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Etkinliğin ana teması ise “Zorluklara rağmen yola devam edebilmek.” İlk kez online olarak gerçekleştirilecek etkinlikte “İlham Verenler”, “Zor Zamanlardan Güçlü Çıkabilmek”, “Farkındalıkla Ebeveynlik”, “Esnek ve Sağlıklı Yaşam için Beyninizi Değiştirmek” başlıklı dört farklı oturum yer alıyor.

Diğer yandan ebeveyn eğitiminin önemine dikkat çeken MomTalks’un fikir annesi Dr. Bahar Eriş, “Annelerin fedakar ve cefakar olduğuna dair romantik söylemler, karşılaştıkları zorlukları anlatmaya ya da aşmaya yetmiyor. Onları güçlendirmek, bilinçlendirmek ve desteklemek gerekiyor” diyor. Nefes egzersizi ile başlayacak ve gün boyu devam edecek etkinlikte Azra Kohen, başarı uzmanı Mümin Sekman, sinirbilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, psikolojik danışman Prof. Dr. Bilge Uzun’un da aralarında olduğu isimlerin konuşacağı etkinlik kahkaha yogası ile son bulacak. Etkinliğe katılan tüm izleyicilere “Katılım Belgesi” verilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler