Geri Dön

ne var ne yok

İlk İstanbul konseri...Massive Attack ile beş yıl sonra yeniden... Tiesto önce Bodrum’da sonra İstanbul’da ... Osmanlı ressamlarından İstanbul manzaraları

ne var ne yok

İlk İstanbul konseri
Judas Priest ilk İstanbul konserini Turkcell Kuruçeşme Arena’da veriyor. Grup heavy metal müziğin gelişimine katkıları nedeniyle “metal müziğinin tanrıları” olarak anılıyor. Judas Priest konserde son albümü “Nostradamus”tan parçalar da söyleyecek. Biletix’teki biletler 80 YTL.  

Meksika ritimleri
Meksika ritimlerini elektronik müzikle birleştiren Nortec Collective, Mariachi sponsorluğunda Babylon Alaçatı’da. Grup sahneye iki DJ, bir VJ ve dört müzisyenle çıkıyor. Biletler Biletix’te 33,50 YTL.

 “Hayalet Fantezi”
“Operadaki Hayalet” müzikalinden doğan “Hayalet Fantezi”nin ilk sahne seslendirilişi Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 16 Temmuz’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda  yapılacak. Biletler Biletix’te. 


Massive Attack ile beş yıl sonra yeniden
Trip-hop’un yaratıcısı efsanevi grup Massive Attack beş yıl sonra tekrar İstanbul’a geliyor. World’ün ana sponsorluğunda Parkorman’da konser verecek grubun biletleri Biletix’te. 

Anthony Papa Çeşme’de
Avustralyalı DJ Anthony Pappa mini bir turne kapsamında Çeşme’ye geliyor. Club Kum Beach’teki parti bugün saat 22.30’da başlayacak. Biletix’teki biletler 30 YTL. 

müzik

ne var ne yok


Tiesto önce Bodrum’da sonra İstanbul’da
DJ Tiesto 17 Temmuz’da Catamaran Bodrum’da, 18 Temmuz’da İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Parkı’nda olacak. Tiesto’nun “In Search Of Sunrise” albümünün turnesi kapsamında gerçekleşecek konserinin biletleri Tickettürk’te.

Sefarad müziğini harmanlıyor
Sefarad müziğini flamenko, Ortadoğu ve Anadolu müzik geleneğiyle harmanlayan Yasmin Levy 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında konser veriyor. 14 Temmuz’daki konser Esma Sultan Yalısı’nda gerçekleştirilecek. Biletler Biletix’te. 


Quartet Muartet 15. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında 14 Temmuz’da Nardis Jazz Club’da Quartet Muartet konseri var. Gruba trompetçi Stephane Belmondo eşlik edecek. Biletler Biletix’te. 

Latin gecesi
Enka Yaz Etkinlikleri kapsamında 18 Temmuz akşamı Grupo Kumbya Turka bir konser verecek. Enka Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserin biletleri Biletix’te 30 YTL.

Viyolonsel ile piyanonun buluşması
Dilbağ Tokay ve Emine Serdaroğlu viyolonsel-piyano ikilisi 17 Temmuz akşamı Akbank Sanat’ta konser verecek. Biletix’teki biletler 7 YTL.

House ve lounge müzik
House, soulfull house ve lounge müzikleri yapan MC Choral 19 Temmuz’a kadar her perşembe, cuma ve cumartesi 360 İstanbul’da.

sergi


ne var ne yok

Adada  “Daha Yakın”
Solmaz Aksoy’un “Daha Yakın” isimli sergisi 18 Temmuz’a kadar Bozcaada Rengigül Sanat Galerisi’nde. Tel: (0286) 697 86 01


Osmanlı ressamlarından İstanbul manzaraları
Eczacıbaşı Sanal Müzesi, 19’uncu yüzyıl Osmanlı ressamları Davit Çıracıyan ve Garabet Yazmaciyan’ın eserlerini  www.sanalmuze.org adresinde sergiliyor. 

etkinlik

İlk keman yarışması
1. Uluslararası Nuri İyicil Kemal Yarışması’nın başvuruları 1 Ağustos’a kadar devam ediyor. 20-28 Ekim arasında yapılacak yarışma Cemal Reşit Rey’de gerçekleşecek.  Tel: (0212) 269 22 85

Cümbüş var
ne var ne yok

Mahşer-i Cümbüş gösteri topluluğu 15 Temmuz akşamı Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Biletix’teki biletler 28,50 ile 39,50 YTL arasında.

Bir dansçı ve otistik çocuğunun hikayesi
 “Babamla Dans” 16 Temmuz akşamı Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda. Oyun bir dansçının otistik çocuğuyla olan ilişkisini anlatıyor. Biletix’teki biletler 23,50 YTL.

Ata Demirer Bodrum’da
Ata Demirer, Bodrum Antik Tiyatro’da gösteri yapacak. Biletix’teki biletler 39 ile 50 YTL arasında.

Kent ve çocuk
TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin düzenlediği “Kent ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışmasının son katılım tarihi 13 Ağustos. Yarışmanın birincisi 27 Ağustos’ta açıklanacak ve 3000 YTL ödül alacak.
Tel: (0212) 227 69 10


Temizlik işçisi ile sokak köpeğinin dostluğuMalatya'da kendisi ile ilgilenen temizlik görevlisine patisini uzatarak teşekkür eden sokak köpeğinin görüntüsü herkesi duygulandırdı. Hayvan sevgisiyle sosyal medyada günün kahramanı olan temizlik görevlisi ise çalıştığı Yeşilyurt Belediyesinde çeyrek altın ile ödüllendirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber