Geri Dön

ne var ne yok

Bugün ve yarın dışarı çıkma planları yapıyorsunuz... Peki nerede ne var? İşte hafta sonu rehberiniz...

ne var ne yok

Resitallerde yeni sezon

Haziran 2007’de başlayan ve ilk sezonunu geçen ay tamamlayan İstanbul Resitalleri, son konserin bitişiyle beraber 2008-2009 programını da ilan etti. Geçen sezonki toplam izleyici sayısı
7 bin olarak açıklanan organizasyon, bu yıl da her ay dünyanın önemli bir klasik müzik sanatçısını İstanbul’da ağırlayacak.
Dünyanın dört bir yanından gelen bu önemli müzisyenler Vizonshow’un organizasyonuyla Mustafa Kemal Sanat Merkezi’nde sahneye çıkacak. İlk konseri 7 Ekim’de piyanist Stephen Hough veriyor. Biletler Biletix’ten 50, 60, 80 ve 100 YTL’den satışta. 

müzik

“Başkent”in festivali
Avrupa Kültür Başkenti Uluslararası Boğaziçi Festivali devam ediyor. Bu akşam flamenko ve pop karışımı tarzıyla Gipsy Kings Family’yi, yarın da semah geleneğini yaşatan etnik müzik ve danslarıyla “Boğaz İçinde Semah” gösterisini izleyebilirsiniz. İkisi de Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda, ikisi de 21.30’da. Biletler Biletix’te.


ne var ne yokMaffy’den son konserler
Dünyaca ünlü trompet ustamız Muvaffak “Maffy” Falay, 18 ve 19 Eylül’de Nardis’te çıkacak. Önümüzdeki yıla kadar son iki konseri olacağı açıklanan bu gecelerde Falay’a piyanoda Burak Bedikyan, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Ferit Odman eşlik edecek. Giriş 25 YTL, öğrenciler için 15 YTL. Tel: (0212) 244 63 27

“Sakin” bir gece
Son dönemde adı sıkça duyulan rock grubu Sakin, 27 Eylül gecesi Studio Live’da çıkacak. Biletix’te satılan biletler 10 YTL.

Mirkelam yine hayallerde
Türk popunun en başarılı isimlerinden Mirkelam, 19 ve 26 Eylül geceleri Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde. 00.30’da başlayacak konserin biletleri 34,50 YTL’ye Biletix’te.

performans
ne var ne yokBeş duyumuzla kent
Hollanda’da ortaya çıkan kültürlerarası diyalog projesi Kosmopolis’in ilk etkinliği Citysense (Kent Duyusu)
20-21 Eylül’de garajistanbul’da gerçekleşecek.
Video gösterimleri, yerleştirmeler ve performansların sergileneceği etkinliğin 10 YTL’lik biletlerini Biletix ve garajistanbul gişelerinden alabilirsiniz.
Tel: (0212) 244 44 99

sergi
Antalya’da ütopya
Ütopyasanat grubunun Antalya Müzesi’nde 16-30 Eylül arasında düzenleyeceği sergiye katılacak sanatçılar arasında Ayla Dündar, Ali Gün Yıldırım, Çiğdem Öner, Erkan Özdilek, Esma Demir, Güldemay Gürsoy, Gazi Sansoy, Leyla Alpay, Mihriban Yurdaün, Ruhan Ekmekçi, ve Sema Akçay yer alıyor.

Kudüs’ün eski binaları
“Üç Kitaplı Kentler: 19. Yüzyıl Fotoğraflarında Kudüs ve Kutsal Topraklar” sergisi, Kudüs ve Gazze sancaklarındaki Hıristiyan,
Yahudi ve İslami yapıların, Osmanlı’nın resmi binalarının, konaklama tesislerinin, köprülerin vs. fotoğraflarından oluşuyor. 19 Ekim’e kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde ücretsiz olarak görülebilir.
Tel: (0212) 334 09 00

Misafirlerin eserleri
Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri,
geçen yıl Erasmus değişim programı çerçevesinde üniversitenin Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı Programı’nda eğitimini sürdürmüş üç sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Polonyalı sanatçılar Magdalena Mellin ve Julia Kul ile Fransız sanatçı Baptiste Croze’nin İstanbul’da geçirdikleri süre boyunca ürettikleri eserler 17 Eylül-31 Ekim arasında görülebilir. Tel: (0212) 292 49 39


ne var ne yok


Gençler yine kesişiyor
Galeri x-ist’in, genç sanatçıları sanatseverlerle buluşturduğu “Kesişme” sergilerinin üçüncüsünde Sait Mingü ile Cem Dinlenmiş’in resimleri, Maksut Akşar’ın da bir yerleştirmesi ve fotoğrafları yer alıyor. Sergi 18 Eylül-18 Ekim arasında. Tel: (0212) 291 77 84

Melankolik İstanbul
Özgür Çakır ve Sina Demiral’ın, İstanbul’un melankolik hallerini yansıttığı 40 siyah-beyaz fotoğraftan oluşan “Melankolistanbul” sergisi bugün açılıyor. Antik Hotel’in Antik Cisterna Sergi Salonu’ndaki sergi 30 Ekim’e kadar açık kalacak.

sinema

ne var ne yokTilda Swinton mini toplu gösterimi
İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin içindeki sinemada İskoç oyuncu Tilda Swinton’ın filmleri gösterilecek. “Orlando”, “Caravaggio”, “Dostluğun Ölümü”, “Kadın Sapkınlıkları” ve “Tekno-şehvet”
adlı filmleri 28 Eylül’e kadar izleyebilirsiniz.
Tel: (0212) 334 73 00

Aleyna Tilki: Kliplerimdeki ayılar birçok ünlüden daha ünlü oldu!Genç popçu Aleyna Tilki, Instagram hesabından yine çok konuşulacak bir paylaşıma imza attı. Tilki, kliplerindeki ayıların birçok ünlü isimden daha ünlü olduğunu iddia etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber