Geri Dön
CumartesiÖzel gösterimi özel kostümlerle izlediler

Özel gösterimi özel kostümlerle izlediler

Animasyon filmi “Star Wars: Klon Savaşları” vizyona girmeden önce orijinal serinin fanatikleriyle buluştu. Özel gösterimi izlemeye gelenler filmin karakterlerinin kostümlerine bürünmüştü

Özel gösterimi özel kostümlerle izlediler

Star Wars” filmlerinin yönetmeni George Lucas bu sefer de seride animasyonu denedi. Dünyada ve Türkiye’de dün vizyona giren “Klon Savaşları” hafta içinde AFM İstinye Park’ta yapılan özel bir seansla serinin hayranlarına gösterildi. Animasyon film için kimisi “Beklentilerimizin üstündeydi” kimisi ise “Filmin yerini tutamaz” dedi.
“Star Wars”un Türkiye çapında binlerce fanatiği var. Genelde 30’unu geçmiş insanlar kulüpler kurup hayranlıklarını birlikte film izleyerek paylaşıyorlar. Özel kostümler diktiriyor, internetten ışın kılıçları sipariş ediyorlar. “Star Wars” aşkı vesilesiyle kulüpte tanışıp evlenenler bile oluyor.

“Odam ‘Star Wars’ konseptinde”
Cansu Korkmaz (Kadıköy Lisesi öğrencisi)
Filmi beğendim, bu film “Star Wars”un yeni kuşaklara aktarılması için basamak oldu. Ancak gerçek karakterlerin verdiği zevk daha farklı.
3-4 yaşlarından beri “Star Wars” hayranıyım. İki kostümüm var. Beyaz zırhlı asker kostümü, bir de kendi oluşturduğum Dark Lady kostümü. Fiyatları 800 dolardan başlıyor. 
En sevdiğim karakter Padme Amidala. Filmlerden en çok “Klonların Saldırısı”nı seviyorum.
Odam “Star Wars” konseptinde. Toplam maliyeti 5000 YTL tuttu.
Kız hayranlar az; bu ya çocuk filmi ya da savaş filmi olarak görülüyor.

“Kostüm 2600 dolara mal oldu”
Ateş Çetin (Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu, kurucusu)
“Klon Savaşları” konu olarak çok sürükleyici gelmedi. Gerçek karakterlerle oynanan filmi tercih ederim, bu biraz çocuklara yönelik.
“Star Wars” merakı 1997’de başladı. İlk aldığım ürün Darth Vader figürüydü. Darth Vader’ın orijinal kostümü de var. Kostümün zırh parçalarını Venezüella’dan, deri parçaları ise Arjantin’den getirttim. Yaklaşık 2600 dolara mal oldu. 
“Bırak bu işleri” diyenler oluyor. Bu aslında futbol oynamak, balık tutmak gibi bir hobi. Siz nasıl maça formayla gidiyorsanız, biz de kostümle sinemaya gidiyoruz. 
Kulüp olarak “Star Wars” oyuncularıyla temas halindeyiz. Mesela “Jedi’nin Dönüşü”nde oynayan Gerald Home imzalı fotoğrafını yollamıştı. Ayrıca “Star Wars”la ilgili gelişmeleri sunuyor, oyuncularla röportajlar da yapıyoruz.

“Abimin ‘Star Wars’a olan ilgisi bana da bulaştı”
Yiğit Çetin (Kadir Has Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu)
“Star Wars”un animasyon filmi bence çocuk dizisi gibi olmuş. Klasik “Star Wars” filmleri daha güzel. Karakterler oyun hamurundan yapılmış gibi.
Filmin en heyecanlı sahnesi Anakin ile Kont Dooku’nun dövüştüğü sahneydi. 
Abimin “Star Wars”a ilgi göstermesi bana da bulaştı. Yaklaşık 10 yıldır ilgileniyorum. İlk aldığım “Star Wars” ürünü Luke Skywalker karakteriyle ilgiliydi. 
Galaya altıncı bölümde oynayan bir imparator askeri kılığında katıldım. Bu kostümün kaskını yurtdışından getirdim. Yaklaşık 100 dolar. Kostüm ise Türkiye’den. 50 YTL’ye aldım.
Evde “Star Wars” koleksiyonum var. Çoğunlukla birinci bölümdeki karakterlerin figürlerini biriktiriyorum.

“1000 parçalık koleksiyonum var, insanlar evime tımarhane diyor”
Kağan Atsüren (Grafiker, kurucusu)
Filme çocuk filmi diye gittik ama beklentimizin çok üstündeydi.
“Star Wars” ilk defa 1978’de Türkiye’de vizyona girdi. Sinemada “Star Wars” ile karşılaşmam resmen bir ilk görüşte aşktı. 
Kulübümüzde tasarımcılar, avukatlar, mühendisler, doktorlar ve sanatçılar bile var. 
Kitap koleksiyonunun yanı sıra filmlerde kullanılan aksesuar, kask ve büstlerin orijinallerinin kopyalarını biriktiriyorum. Evimde 1000 civarı “Star Wars” ürünü var. Müze demek iltifat olur, çoğu burayı tımarhaneye benzetiyor.
Kostümlerin bir kısmını internetten alıyoruz, bir kısmını da biz yaptırıyoruz. Özel terziye, dericilere gidip kendi ölçülerimize göre diktiriyoruz.