Geri Dön

Yelken dünyasından güzel haberler

Yelken dünyasından güzel haberler

Girit’te düzenlenen Yunanistan Şampiyonası’nda Optimist Milli Takımı sporcumuz Can Ertürk ikincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attı. İspanya ve Hollanda’dan iki güzel haberim daha var.

Mersin Rota Yelken ve Su Sporları Kulübü, yaz döneminde çocuklara ve yetişkinlere yönelik eğitimler düzenliyor. İnsana “Şimdi Mersin’de olmak vardı” dedirten kursların ilk dönemi bitti. İkinci dönem 1 Temmuz’da başladı, 12 Temmuz’a kadar devam edecek. Üçüncüsü 15-26 Temmuz, dördüncüsü 29 Temmuz-9 Ağustos, sonuncusu 19-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Optimist, laser ve yetişkin eğitimi almak isteyenler (531) 936 88 55 veya (539) 584 77 21 no’lu telefonlara başvurabilir. Katılımcılara sadece temel denizcilik kuralları öğretilmiyor. Sabır, disiplin, planlama, strateji, takım olabilme ve mücadele ruhuna yönelik bilgiler de veriliyor. Kulüp Başkanı Cengiz Sönmez, hedeflerinin bilinçli denizciler yetiştirmek olduğunu belirtiyor.

BAŞARI

Geçtiğimiz günlerde Girit’te düzenlenen Yunanistan Şampiyonası’nda Optimist Milli Takımı sporcumuz Can Ertürk ikincilik elde ederek önemli bir başarıya imza attı. 341 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi sporcusu Ertürk’ün yanı sıra kızlar kategorisinde A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nden Okyanus Arıkan 6’ncı oldu. İki güzel haberim daha var. İspanya’da gerçekleştirilen Puerto Sherry TP52 Super Series 2019 Royal Cup Yarışları’nda ülkemizi temsil eden “Provezza” birinci oldu. Ekibimiz 10 yarış sonunda 38 puanla liderliği elde etti. Galatasaray Spor Kulübü Yelken Takımı’ndan olimpik milli sporcumuz Ecem Güzel, Hollanda’da katıldığı Laser Coach Regatta Scheveningen yarışlarını birincilikte tamamladı. Ekiplerimizi yürekten kutluyorum.

TEKNOLOJİ

Maviliklere yönelik teknolojik ürünleriyle tanınan Raymarine, 11-13 Temmuz 2019 tarihleri arasında D-Marin Göcek’te denizcilerle buluşacak. Katılımcılara elektronik seyir hakkında bilgiler verilecek. Teknelerinde elektronik seyir donanımı olanlara ve Göcek’te bulunacaklara duyurulur. D-Marin Türkiye Operasyon Direktörlüğü görevini başarıyla sürdüren Onur Ugan’a ve tüm ekibine güzel bir sezon diliyorum. Bilgi için: (252) 645 15 20

Yelken dünyasından güzel haberler

KONSEPT

Bodrum’da üst gelir grubuna ait tekne sayısı fazlalaştıkça eğlence anlayışı da değişiyor. Buddha-Bar Beach Bodrum, Caresse Bodrum’da lüks yat sahiplerine yönelik yeni bir hizmet sunmaya başladı. Teknelere özel servis ve bağlama imkanı sağlayıp adeta marina konforu yaratıyorlar. Her gün 11.00-02.00 saatleri arasında açık olan mekan müzik, gastronomi, eğlence ve miksoloji konularında iddialı. Bodrum’da sakin bir koyda demirlemek yerine doyasıya eğlenmek istiyorsanız (252) 311 36 36 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

KİTAP

Cumhuriyet dönemi Türk denizciliğinin atası sayılan Sadun Boro’yu anmadan denizcilik kitaplarına değinmek olmaz. 1965 yılında eşi Oda Boro ile birlikte dünya seyahatine çıkarak bizleri mavi düşler atlasının sayfalarında diyar diyar dolaştıran ustamızın “Pupa Yelken” başlıklı eseri başucu kaynağıdır. Dikkatli bir araştırma ile bulmanız mümkün. Yanılmıyorsam gelecek aylarda yeni baskılarının okurlara sunulması da gündemde. Kısmet Deniz Polat, konuyla titizlikle ilgileniyor. Sadun ve Oda Boro, cumhuriyet dönemi denizcilik tarihimizin gurur kaynağıdır. Ustamızı saygıyla anıyor, değerli eşi Oda Boro’ya ailesiyle birlikte sağlık dolu güzel bir yaşam diliyorum.
Gelecek yazım 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü. Pruvanız neta, rüzgar kolayınıza olsun.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber