Geri Dön

10 zengin tüm dünyaya aşı sağlayabilir

Uluslararası sivil toplum kuruluşu Oxfam, Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlediği çevrimiçi etkinlikte yayınladığı raporda, dünyanın en zengin 10 kişisinin pandemi süresince elde ettiği kar miktarıyla tüm dünyaya koronavirüs aşısı yapılabileceği açıklandı.

10 zengin tüm dünyaya aşı sağlayabilir

Pandeminin neden olduğu artan eşitsizliğin araştırıldığı raporda, aralarında Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates’in de olduğu dünyanın en zengin 10 kişisinin, Mart 2020 ile Aralık 2020 arasında toplam servetlerine 540 milyar dolar artırdığı belirtildi. Oxfam, söz konusu en zengin 10 kişinin 9 ayda elde ettiği bu kar ile dünyadaki herkese 141,2 milyar dolarlık iki doz Kovid aşısı yapılması için ödeme yapabileceğini bildirdi. Ayrıca en zengin 10 kişi, milyonlarca insanı bir yıl boyunca yoksulluk sınırının üzerinde tutmak için 80 milyar doların üzerinde para da ödeyebilir.

 

Tartıştığı kız arkadaşını bıçaklayarak öldürdüNevşehir'de, 3 çocuk annesi Pınar Can (33), kaldıkları otel odasında, erkek arkadaşı Halis D. tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet