Geri Dön

150 yıl sonra boz ayı görüldü

İspanya’nın Galiçya özerk bölgesindeki Qurense eyelatinde yer alan Invernadeiro Milli Parkı’nda Montaña ou Morte (Dağ veya Ölüm) isimli belgeseli çeken ekip, 150 yılın ardından ilk kez bir boz ayı görüntüledi.

150 yıl sonra boz ayı görüldü

Yapım şirketi Zeitun Films yaptığı açıklamada, “Ayının 3 ile 5 yaşları arasında bir erkek olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı. Filmde danışman olarak görev yapan iki yerel vahşi yaşam koruyucusu ise ayının Sierra del Caurel dağlarından güneye doğru ilerledikten sonra bütün kışı bölgede geçirmiş olabileceğini açıkladı. Ricardo Prieto Rochas ve Tomás Pérez Hernández isimli koruyucular, hayvanın parkta geçirdiği zamanın, bölgede farklı ayıların bulunabileceğini de gösterdiğini söyledi.

Tüyler ürperten ifadeler... 'Kana batırıp vücudumuza batırıyordu!'Eskişehir’de, sözde ‘dergah’ adıyla kurulan çiftlik evinde, psikolojik rahatsızlığı olanları tedavi ettiğini öne sürerek 13 milyon lira dolandırdığı belirtilen tutuklu sanık Sibel Gönül (50), avukat oğlu Sadık Hamza Gönenli (25) ile tutuksuz 2 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkemede mağdur sıfatıyla ifade verenler, Sibel Gönül’e kurban parası, yumurta parası, seans parası adı altında binlerce lira para ödediklerini belirterek şikayetçi olduklarını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber