Geri Dön

40 yıl hatırı varmış!

Tam 40 yıl önce aramızdan ayrılan Rock’n Roll’un kralı Elvis Presley geçen yıl tam 27 milyon dolar kazandı

40 yıl hatırı varmış!

1 milyon albüm sattı

Dünya çapında Rock’n Roll’un Kralı ya da kısaca Kral olarak tanınan Elvis Presley, 40 yıl önce, 16 Ağustos 1977 tarihinde kalp krizinden hayatını kaybetmişti. Ancak Kral halen mirasçılarına kazandırmaya devam ediyor. Forbes’un “Hâlâ kazanan ölü yıldızlar listesine” göre, Elvis Presley, 2016 yılında 27 milyon dolar kazandı ve bir milyon albüm sattı.

Hayranları da kazanıyor

Elvis’in ölümü ayrıca girişimci hayranlar için ünlülere ait hatıra ürünlerini satacakları bir pazar da yarattı. Danimarkalı Henrik Knudsen, Elvis’in Memphis’teki “Graceland” isimli evinin kopyasını inşa etti. 2.8 milyon dolar harcayan Knudsen, geçen yıl 150 bin ziyaretçi ağırladı. Giriş için yaklaşık 60 TL ücret alan Knudsen evin masrafını 6 yılda çıkarttı.

MEMLEKETİNİ DE İHYA ETTİ

Her yıl hayranları tarafından anılan Elvis Presley’in Memphis’teki evi yılda 500 bin kişi tarafından ziyaret ediliyor. Evi görmek isteyenlerden 57.5 dolar (yaklaşık 200 TL) alınıyor. Elvis’in Memphis ekonomisine katkısı ise yıllık 150 milyon dolar.

Kaynak suyu üzerinde oluşan köpüklerin yanması vatandaşların ilgisini çekiyorKayak merkezleri ve termal kaplıcalarıyla turizmde adından söz ettiren Erzurum'da, sıcak kaynak suyunun yüzeyinde oluşan köpüğün yanması vatandaşların ilgisini çekiyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet