Geri Dön

51 atomluk Noel ağacı!

Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olan Maura Williams, mezuniyet projesi olarak ‘dünyanın en küçük Noel ağacını’ yaptı.

51 atomluk  Noel ağacı!

Williams, tek tek atomları taramak ve konumlarını değiştirmek için tasarlanmış dev bir tarama tünelleme mikroskobunu kullanarak sadece 51 atomdan Noel ağacını ortaya çıkardı. Sadece 4 nanometre uzunluğundaki ağacın boyutunun bir DNA ipliği kadar olduğu ancak, bir insan saçından 40 bin kat daha küçük olduğu ifade edildi. Hollanda’da Delft Teknik Üniversitesi’nde öğrenci olan Maura Williams, mezuniyet projesi olarak ‘dünyanın en küçük Noel ağacını’ yaptı. Williams, tek tek atomları taramak ve konumlarını değiştirmek için tasarlanmış dev bir tarama tünelleme mikroskobunu kullanarak sadece 51 atomdan Noel ağacını ortaya çıkardı. Sadece 4 nanometre uzunluğundaki ağacın boyutunun bir DNA ipliği kadar olduğu ancak, bir insan saçından 40 bin kat daha küçük olduğu ifade edildi.

Korgeneral Osman Erbaş darbecilere böyle tepki göstermiştiBingöl'den Bitlis'in Tatvan ilçesine gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleye ve insansız hava araçlarının (İHA) geliştirilmesine destek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet