Geri Dön
DünyaAB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisi

AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisi

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, vaka oranları düşük ülke vatandaşlarının veya Avrupa İlaç Ajansı (EMA) onaylı koronavirüs aşısı yaptıranların zaruri gerekçeleri bulunmasa da AB ülkelerine girebilmelerine izin verilmesi için öneride bulundu.

AB Komisyonu’ndan aşı olanlara seyahat izni önerisi

Yetkililer, AB sınırlarının en geç Haziran başında yeniden açılacağını söyledi. Komisyonun önerisine göre, vaka oranları düşük ülkelerden gelenlerin dışında AB ülkelerine varıştan en az 14 gün önce onaylı bir aşının iki dozunu da yaptırmış kişilere de seyahat izni verilecek ve bu yolculara karantina veya test zorunluluğu uygulanmayacak. Aşı olan kişiler, aşı olmamış çocuklarıyla seyahat edebilecek. AB’de şimdilik BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca ve Johnson&Johnson aşıları onay alırken, henüz Sputnik ile Sinopharm’ın aşılarının onayı yok.

Sahte pasaportla 25. kez Türkiye'ye giriş yapmaya çalışınca yakalandıRüşvet vererek 'Hamid Namıan' adına aldığı pasaportla Türkiye'ye giriş yapan Türk vatandaşı H.T. İstanbul Havalimanı'nda yakalandı. H.T.'nin daha önce 24 kez aynı pasaportla Türkiye'ye girdiği öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet