Geri Dön

ABD Başkanı Obama’nın Almanya ziyareti

Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal Kemal

ABD Başkanı Barack Obama’nın Almanya’nın Dresden kentine yapacağı ziyaretin programı belli oldu. 4 Haziran Perşembe akşamı Dresden’e gelecek olan Obama ve eşi için 5 Haziranda zengin bir kültürel gezi programı hazırlandığı bildirildi. Eşiyle birlikte Dresden’i gezecek olan Obama, daha sonra Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ikili görüşme yapacak. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.
Merkel ile birlikte Weimar kenti yakınlarındaki eski temerküz kampı Buchenwald’a gidecek olan Obama’nın daha sonra, Irak ve Afganistan’da yaralanan askerlerin tedavi gördüğü Landstuhl Amerikan askeri hastanesini ziyaret edeceği kaydedildi.
Obama’nın amcası Charlie Payne, İkinci Dünya Savaşı sonunda Buchenwald temerküz kampını Nazilerden kurtaran Amerikan birliğinde görev yapmıştı. ABD Başkanı, eşiyle birlikte 6 Haziranda Fransa’ya geçerek, Normandiya çıkartmasının 65. yılı vesilesiyle düzenlenecek törene katılacak.

Paraları sokağa saçtı, yaka paça gözaltına alındıAntalya'da ikisi 18 yaşından küçük 4 kişi, internetten tanışıp yarı çıplak görüntülerini çekerek şantaj yaptıkları H.B.Y.'den 3 bin lira alıp kaçarken polis operasyonuyla yakalandı. Kovalamaca sırasında şüphelilerden İ.K. paraları sokağa saçıp karmaşa yaratmaya çalıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber