Geri Dön

ABD’den Kiev’e  silah satışı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna ordusuna “savunma  amaçlı geliştirilmiş savunma kapasiteleri” temin edilmesine karar verildiğini açıkladı.

ABD’nin Ukrayna’ya vereceği silahların amacının “tamamen savunma” maksatlı olduğu kaydedilen açıklamada, “Her zaman ifade ettiğimiz gibi Ukrayna egemen bir devlettir ve kendini savunma hakkına sahiptir” değerlendirmesi yapıldı. Rusya ise karara sert tepki gösterdi. Rus yetkililerden yapılan açıklamalarda bu durumun Kiev yönetiminin Doğu Ukrayna’da yaşanan soruna silahlı müdahale için teşvik edeceğini iddia edildi.

Binlerce sürücüyü ilgilendiriyor! 31 Aralık'tan itibaren zorunluTürkiye’nin dört bir yanında her geçen gün meydana gelen kazalar, ticari araç sürücülerinin belgelerini ve psikoteknik raporlarını bir kez daha gündeme getirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 31 Aralık’tan itibaren ticari araç sürücülerinin psikoteknik belgesinin olması mecburi hale getirildi. 01 Ocak 2021 tarihi itibariyle psikoteknik test raporu olmayan sürücülere 1180 lira cezai işlem uygulanacak. Ayrıca araç kullanmalarına da izin verilmeyecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet