Geri Dön
DünyaSon Dakika: ABD'yi korku sardı... Pompeo'nun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler!

Son Dakika: ABD'yi korku sardı... Pompeo'nun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler!

Son dakika haberine göre, dün akşam İstanbul'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Türkiye'deki tek günlük ziyaretinde Pompeo kilisede Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü. Görüşmenin ardından Rüstem Paşa Camii'ye giden Pompeo, Türkiye ziyareti öncesi Fransız gazetesi Le Figaro’ya açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin askeri gücüne değinen Pompeo, "Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri bir endişe kaynağı" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: ABD'yi korku sardı... Pompeo'nun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler!

Dün akşam saatlerinde Türkiye'ye gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İstanbul'da Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. 

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve heyeti saat 10.40 sıralarında Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’ne geldi. Pompeo’yu patrikhanenin girişinde Fener Rum Patriği Bartholomeos karşıladı. Pompeo’nun ABD bayraklı maske taktığı görüldü.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Dün akşam saatlerinde Türkiye'ye gelen Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Beşiktaş'ta kaldığı otelden yoğun güvenlik önlemleri altında çıktı. Pompeo, buradan Balat'ta bulunan Fener Rum Patrikanesi'ne geldi. 

CAMİ ZİYARETİ

Son Dakika: ABDyi korku sardı... Pompeonun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler


DHA'nın haberine göre görüşmenin ardından Rüstem Paşa Camii'ye giden Pompeo, gazetecilerin Türkiye ziyaretinin nedenine dair sorularını yanıtsız bıraktı.

Pompeo'nun cami ziyaretinin arından Vatikan Büyükelçisi Başpiskopos Paul Russell ile bir araya gelmesi bekleniyor. Pompeo'nun öğleden sonra İstanbul'dan ayrılarak Gürcistan'a gitmesi planlanıyor.

İstanbul'dan önceki durağı olan Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Fransız mevkidaşıyla görüşen Pompeo, Türkiye ziyareti öncesi Fransız gazetesi Le Figaro’ya açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin Libya ile Doğu Akdeniz’deki politikalarına ve Karabağ’da Azerbaycan’ı desteklemesine ilişkin konuşan Pompeo, “Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede, Türkiye’nin son zamanlarda attığı adımların son derece saldırgan olduğu konusunda mutabık kaldık” dedi.

"ERDOĞAN'A KARŞI BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ"

Pompeo, ABD ve AB’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade ederek, "Avrupa ve ABD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bu tür eylemlerin halkının çıkarına olmadığı konusunda ikna etmek için birlikte çalışmalı" şeklinde konuştu.

TÜRKİYE'NİN ASKERİ KABİLİYETİ ENDİŞE VERİCİ

Türkiye'nin askeri gücüne de değinen ABD'li bakan, "Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri bir endişe kaynağı" ifadelerini kullandı.

TGB'DEN PROTESTO

Son Dakika: ABDyi korku sardı... Pompeonun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler

Öte yandan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Fener Rum Patrikhanesi ziyaretini protesto etti.

Patrikhane yakınlarında toplanan grup, "Bu topraklarda ABD feneri yanmaz" pankartı açarak "Kahrolsun ABD emperyalizmi" şeklinde slogan attı.

Basına açıklamalarda bulunan TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer, Pompeo'nun 7 ülke dolaştığını hatırlatarak, "Ama sadece Türkiye'de devlet yetkilileriyle değil bir rahiple görüşüyor. ABD'nin Türkiye'deki muhatabı Fatih Kaymakamlığına bağlı bir Rum kilisesi, maaşını Türk devletinden alan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan bir Rum rahibi midir?" diye sordu.

Gençer, Pompeo'nun patrikhane ziyaretiyle Lozan'ı ve Anayasa'yı çiğnediğini öne sürdü.

 

Kare kare feci son! Dünya tırnaklarını yiyerek izledi
ABD’deki lüks yaşamı görüntülendi! İşte son hali
2022 MTV'de oranı belli oldu! Hangi araç sahibi ne kadar ödeyecek?
7 yıllık gizemi tesisatçı çözdü! Duvardaki taşı kaldırınca...
Düğün öncesi nişanlısını döverek öldürdü! Utanmadan indirim istedi
İncirlik'te doğdu gözünü uzaya dikti! Bir ilk olacak
Gerçek ortaya çıktı! Hazal Kaya ikinci kez anne mi oluyor?
Fiyatların freni patladı! '700 binlerden 250 binlere düştü'
Bas parayı vur keçiyi! Avcılara kaçak av tepkisi
G.Saray ikinci olursa muhtemel rakipleri belli oldu
Kadir Doğulu'dan sitemkar cevap: Sevgilimin yüzüne bakmadım...
15 yaşındaki çocuğun intikam planı! Gardırobun içinde bitti
Şampiyonlar Ligi'ne Burak Yılmaz damgası! 'Çenelerini kapasın'
Meteoroloji'den yurt geneli için uyarılar! Kuvvetli olacak
Hafıza Testi: Hazırsanız başlıyoruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler