Geri Dön
DünyaABD'de 2016 başkanlık seçimleri

ABD'de 2016 başkanlık seçimleri

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olmayı hedefleyen önde gelen 10 aday adayı, ilk kez televizyonda açık oturumda görüşlerini paylaştı - Lafını esirgemeyen üslubuyla halk arasında ilgi duyulan emlak milyarderi Trump, ilk tartışma programında da adından söz ettirmeyi başardı

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den aday adayları ilk kez televizyonda açık oturumda kozlarını paylaştı.

Cumhuriyetçi Parti'nin 17 aday adayından kamuoyu yoklamalarında en fazla oyu alan 10'u, Fox News televizyonunda ilk kez oturumda görüşlerini açıkladı.

Ohio eyaletinin Cleveland kentinde 4 bin 500 kişinin salondan izlediği programda, anketlerde önde giden emlak milyarderi Donald Trump, Ohio Valisi John Kasich, Wisconsin Valisi Scott Walker, New Jersey Valisi Chris Christie, eski Florida Valisi Jeb Bush, eski Arkansas Valisi Mike Huckabee, senatörler Marco Rubio, Ted Cruz ve Rand Paul ve beyin ve sinir cerrahı Ben Carson sahneyi paylaştı.

Programın başında aday adaylarına yöneltilen "Cumhuriyetçi Parti'nin adaylığını kazanamazsa, kazanan adayı desteklemeyecek ve bağımsız aday olarak partinin adayına karşı yarışacak olan var mı?" sorusuna milyarder Trump el kaldıran tek kişi oldu.

Lafını esirgemeyen üslubuyla halk arasında büyük ilgi duyulan Trump, "kendisi olmadığı müddetçe" partinin adayını desteklemeyeceğini söyledi. Trump, bağımsız olarak yarışa katılabileceğini de reddetmeyerek, "Bu kez söz vermiyorum" dedi.

Kadınlar hakkındaki geçmişteki saldırgan ifadeleri için de özür dilemekten kaçınan Trump, "Siyaseten doğru davranmaya çalışmak bu ülkenin büyük bir sorunu" açıklamasında bulundu.

Yangın sırasında helikopterden bırakılan suyun altında kalan kişi şans eseri yaralanmadıMuğla'da devam eden yangınların söndürülmesi için gönüllü olarak orman işçilerine yardım ederken helikopterden atılan su üstüne düşen Eşref Aşkan, olaydan yara almadan kurtuldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet