Geri Dön
DünyaABD’de ara tatil paniği!

ABD’de ara tatil paniği!

ABD’de okulların ‘Spring break’ olarak anılan ara tatil dönemine girmek üzere olması, Kovid-19 yayılımını yavaşlatmaya çalışan yetkilileri telaşlandırıyor.

ABD’de ara tatil paniği!

Bu ay yüzlerce üniversite araya girecek ve bu okulların öğrencileri geleneksel olarak arkadaşlarıyla tatil yapacak. Bu dönemde hastalığın gençler arasında çok hızlı biçimde yayılmasından endişe ediliyor. Ara tatil döneminde hastalığı kapan gençlerin farklı eyaletlerdeki evlerine dönmeleriyle Kovid-19’un yeniden çok hızlı biçimde tüm ülke çapında yayılabileceği ifade ediliyor.

Öte yandan bu gelişme öncesinde yapılan son araştırmalar, hastalığın ABD’de yayılım hızının düştüğünü gösteriyor. Ülkede 5 ay sonra ilk kez günlük yeni vaka sayısı 40 binin altına düştü.   

Aşısız CEO İsrail’e gitmedi

İlaç devi ve Kovid-19 aşısının da üreticisi konumunda olan Pfizer’in CEO’su Albert Bourla’nun İsrail ziyareti ertelendi. Bourla ve delegasyonun diğer üyelerinin ikinci doz Kovid-19 aşısını henüz olmamaları nedeniyle ziyareti erteledikleri açıklandı. Bourla, diğer kişilerin önüne geçmemek adına sırası gelmeden aşı olmak istemediğini belirtmişti. Bourla daha önce yaptığı açıklamada, İsrail’in aşı konusunda lider pozisyonunu övmüş ve ‘orası dünyanın laboratuvarı’ demişti.

 

                     

 

SOLOTÜRK'ten nefes kesen gösteriŞanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi SOLOTÜRK, gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet