Geri Dön
DünyaABD'de bir mahalleyi ördekler istila etti

ABD'de bir mahalleyi ördekler istila etti

Altı ay içinde popülasyonu fırlayan ördekler mahalle sakinlerini takip ediyor. Yekililer, mahalle sakinlerini ördekleri beslememeleri konusunda uyardı.

ABD'de bir mahalleyi ördekler istila etti

ABD'nin Louisiana eyaletindeki bir bölgeyi ördekler istila etti. Baton Rouge bölgesindeki Summa Court mahallesinin sokaklarında 60'a yakın ördek geziniyor.

Mahalle sakinlerinden Jennifer Richardson, ördeklerin başta sadece birkaç tane olduğunu ve herhangi bir sorun yaratmadıklarını söyledi. Fakat hayvanların sayılarının hızla arttığını belirten Richardson, "Baba ördek kendine yeni bir eş buldu ve bu eş de müthiş bir anne ördekti" dedi.

Sadece 6 ay içinde mahalledeki ördek popülasyonu fırladı.

Richardson'ın komşusu olan Debby Osterberger ise civarda yaşayanların ördekleri sürekli beslediğini ve bunun da hayvanların sayısının artışında önemli rol oynadığını söyledi.

"Perdeleri bile açamıyoruz çünkü ördekler hemen önümüze toplanıveriyor. Perde ya da panjurların açıldığını veya kapının gıcırdadığını duyan ördekler bir anda havalanıveriyor."

Öte yandan ördekler, Richardson ve Osterberger alışverişe gitmek ya da yürüyüşe çıkmak istediğindeyse peşlerine takılıyor.

Mahalle sakinleri, evlerinin giriş kapılarına yığılan hayvanların güvenli şekilde başka bir yere taşınmasını talep ediyor.

Richardson ve Osterberger’ın iletişime geçtiği East Baton Rouge Hayvan Kontrol Merkezi’nden yetkililer, ördeklerin daha rahat yaşayabilecekleri başka bir alana nakledileceğini belirtti.

Kaynak: Independent Türkçe

Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST dünyada açık ara farkla rekor şekilde başvuru aldıHavacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) açılışından bir gün önce festivalin düzenleneceği alan basın mensuplarına gezdirildi. Gezi sonrası basına mensuplarına açıklama yapan TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Yarışmalara 200 binden fazla öğrencimiz başvurdu. Dördüncü yılında TEKNOFEST dünyada açık ara farkla rekor şekilde başvuru aldı. Burada çok sürpriz ve renkli gösteriler olacak. İlk defa dünyada hem insansız hava araçlarının, hem de insanlı hava araçlarının birlikte kombine yaptığı bir gösteri göreceğiz" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner