Geri Dön
DünyaABD'de itfaiyeciler alevlerin içine girdiği anları kaydetti

ABD'de itfaiyeciler alevlerin içine girdiği anları kaydetti

İtfaiye şefi “Eyaletimizi korumaya yardım eden UC Davis itfaiyecilerimizin cesaretiyle son derece gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı

ABD'de itfaiyeciler alevlerin içine girdiği anları kaydetti

Sürücü direksiyona yapışırken, alevler ve kıvılcımlar Brush itfaiye aracının etrafında dönüp çevresini sarıyor. Sanki doğrudan cehenneme sürüyorlarmış gibi görünüyor.

Korkunç görüntüler Tahoe Gölü'nün güneyinde, Kaliforniya ve Nevada sınırı boyunca 202 bin 342 dönümlük araziyi kavuran Tamarack Yangını'yla mücadele eden bir itfaiye aracının kabininde çekildi.

Kaliforniya Üniversitesi Davis Kampüsü İtfaiye Teşkilatı'nın (UC Davis) itfaiye ekipleri, alevler aniden çevrelerini sardığında şehrin yakınındaki evleri korumak için oradaydı.

İtfaiyeciler yara almadan kurtulmayı başardı. UC Davis itfaiye şefi Nathan J Trauernicht, itfaiyecilerin cesaretini Twitter'da takdir etti.

NEFES KESEN GÖRÜNTÜLER

Trauernicht, "Tamarack Yangını'nda bir konut sitesini korumak için çalışan UC Davis itfaiye ekibinin, Brush 34'un kabininin içinde dün gece çektiği nefes kesen görüntüler" diye yazdı:

Eyaletimizi korumaya çalışan UC Davis itfaiyecilerimizin cesaretiyle son derece gurur duyuyorum!

UC Davis ekibi, perşembe günü Tamarack Yangını'yla mücadele eden bin 200'ü aşkın itfaiyeci arasındaydı. USA Today yangının, ulusal ormanın 176 kilometre kareden daha fazla bölümünü yaktığını bildirdi.

Yangının yayılmasını durdurmak için yangın emniyet yolu açmaya çalışan başka bir kişinin çektiği görüntüler, alevlerden yükselen koyu renkli devasa duman bulutlarını ortaya koyuyor.

Tamarack Yangını, ABD'de yanmaya devam eden 80 büyük orman yangınından biri.

Yangınların neredeyse yarısı Montana ve Oregon'da sürüyor ve kıta boyunca yayılan duman bulutlarıyla güneşi kapatıp Doğu Kıyısı'nda kötü hava kalitesine yol açıyor.

Şile'de fabrika yangınıGelen son dakika haberine göre; Şile'de bir fabrikada çıkan yangın nedeniyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Elektrik malzemeleri üretimi yaptığı belirtilen fabrikadaki yangına Anadolu Yakası'nda bulunan çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner