Geri Dön

ABD'de kar fırtınası 19 can aldı

ABD'nin doğu yakası ve iç kesimlerinde etkili olan kar fırtınası 80 milyonun yaşadığı alanda hayatı felç etti. 11 eyalette olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan kar fırtınası yüzünden 19 kişi hayatını kaybetti.

ABD'de kar fırtınası 19 can aldı

ABD'nin doğu yakası ve iç kesimlerde etkili olan kar fırtınası 19 can aldı. 11 eyalette olağanüstü hal ilan edilmesine neden olan fırtına, 80 milyonun yaşadığı bölgede hayatı felç etti. Kar fırtınası ve buzlanma sonucunda, çoğunluğu trafik kazalarında olmak üzere Arkansas, Kuzey Carolina, Kentucky, Ohio, Tennessee ve Virginia'da 13 kişi yaşamını yitirdi. New York'ta 3, Virginia'da 2 ve Maryland de 1 kişi elverişsiz hava koşulları yüzünden hayatını kaybetti.

New York kentindeki 3 kişinin kar temizleme çalışmaları sırasında hayatını kaybettiği açıklandı.Fırtına nedeniyle 13 eyalette yaklaşık 170 bin haneye elektrik verilemezken hava yolu firmaları 10 bin uçuş iptali gerçekleştirdi.

Fırtına yüzünden New Jersey ve New York'ta trafiğe çıkış yasağı uygulanırken otobüs ve metro seferleri durduruldu.

New Jersey'deki tüm tünel ve köprüler de kar fırtınası yüzünden trafiğe kapatılırken, yağan karların erimesinin neden olacağı sel tehlikesine karşı yetkililer çalışmalarına devam ediyor.

Meteor yağmurunu Erciyes Dağı'nda izledilerKayseri'deki gökyüzü tutkunları, meteorların en görkemli gösterilerinden biri olan "Perseid meteor yağmuru"nu Erciyes Dağı'nın 2 bin 650 metre yüksekliğinde izlediler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber