Geri Dön
DünyaABD’den dolandırıcılık tezgahına dava

ABD’den dolandırıcılık tezgahına dava

ABD’de FETÖ’nün Atlanta’daki iş adamları derneğinin başında yer aldığı belirtilen Ömer Casurluk’a karşı federal düzenleyiciler tarafından dolandırıcılık davası açıldığı bildirildi.

ABD’den dolandırıcılık tezgahına dava

“AP” ajansının haberine göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun şikayetiyle Atlanta kentinde açılan davada, aynı zamanda Timur Efe adını da kullanan ve eski Türk-ABD Ticaret Odası Direktörlüğü de yapan Casurluk ile şirketi Star Chain A.Ş., ABD’ye yatırım yapmak üzere gelen Türkleri milyonlarca dolar dolandırdı. Casurluk’un Kasım 2016’dan 2019’a kadar, Türkiye’den gelen yatırımcılar adına restoran ve fast-food markaları ile franchise sözleşmeler yaptığı ve bunun için yatırımcılardan yaklaşık 9 milyon dolar topladığı öne sürüldü.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklamasıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısının çıkışında asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Asgari ücretle ilgili çalışmalarımız sürüyor. En kısa zamanda açıklanacak. Asgari ücrete şuana kadar olmuşun çok çok fevkinde bir artış yapacağız" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler