Geri Dön
DünyaABD’den terör örgütüne davet

ABD’den terör örgütüne davet

Suriye’nin kuzeydoğu bölgesinde askeri faaliyetlerini arttıran ABD yönetimi, bölgeyi kontrol eden terör örgütü DSG/YPG ile kapsamlı siyasi görüşmeler yapmaya hazırlanıyor.

ABD’den terör örgütüne davet

 

NAMIK DURUKAN Ankara - Bu kapsamda bölgede ABD, terör örgütü DSG/YPG’nin uzantısı sözde Demokratik Suriye Meclisi Başkanı İlham Ahmet başkanlığındaki kapsamlı bir heyeti Washington’a davet etti. Heyette bölgedeki Arap, Süryani ve diğer azınlıklara ait örgüt ve grupların temsilcileri de yer alıyor. Heyet üyeleri arasında terör örgütü PYD/YPG’nin elebaşlarından terörist Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin’in’de adının geçtiği öne sürüldü.

Suriye’den çekilecek

Afganistan’dan sonra Irak’tan da çekilmeye hazırlanan ABD yönetiminin, Suriye’nin kuzeydoğu bölgesinden de çekileceği iddiası belirsizliğini koruyor. Irak’tan yapılan son takviyelerle askeri faaliyetlerini arttıran Biden yönetimi, bölgedeki tüm siyasi gruplarla görüşmek için harekete geçiyor. ABD’nin siyasi manevrasının, Şam rejiminin bölgedeki Kürt gruplara anlaşma için kapı aralaması sonrasına denk gelmesi dikkat çekti. Biden yönetimi, göreve gelmesinden bu yana bölgedeki yönetim kademesi ve diğer siyasi gruplarla ilk kez kapsamlı siyasi görüşmeler başlatmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda bölgeden kalabalık bir heyet Washington’a davet edildi. Beyaz Saray’ın talebi doğrultusunda Dışişleri Bakanlığı, terör örgütü DSG/YPG’nin uzantısı sözde Demokratik Suriye Meclisi Başkanı İlham Ahmet başkanlığındaki kapsamlı bir heyeti Washington’a davet etti. Davet sonrası yolculuk için hazırlık başlarken heyet üyelerine kısa sürede vize verildi.

Polisin 'dur' ihtarına uymayan araçtakiler kaçamadıKayseri'de, polisin 'dur' ihtarına uymayarak, kiraladıkları hafif ticari araçla kaçmaya çalışan 3 kişi, kovalamaca sonucu yakalandı. Araçtakilerin birinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirilirken, 3 kişi gözaltına alındı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler