Geri Dön

Alia karanlığa gömdü

Baltık Denizi'nin doğu kıyılarını etkileyen Alia Fırtınası nedeniyle Finlandiya ve Estonya'da binlerce ev elektriksiz kaldı.

Alia karanlığa gömdü

Finlandiya’nın batı kıyısında ortaya çıkan 'Aila' adlı şiddetli fırtına, saatteki hızı 125 kilometreye ulaşan rüzgarlarla ülkenin orta ve güneybatı kesimlerine yoğun yağış getirdi.

Fırtına nedeniyle Finlandiya ile kıyı komşusu Estonya'da binlerce hanenin elektriği kesilirken, yetkililer vatandaşlara evlerinden çıkmamaları tavsiyesinde bulundu.

Öte yandan, fırtına nedeniyle Finlandiya ve İsveç arasındaki Botni Körfezi ile Finlandiya ve Estonya arasındaki feribot seferleri iptal edildi.

Fırtınanın perşembe gününden itibaren güneye doğru hareket edeceği, daha sonra başkent Helsinki’ye ulaşarak Estonya kıyılarını etkilemeyi sürdüreceği kaydedildi.

Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağı yer atan kadın kameradaİstanbul Sultangazi'de Şehit Esma Çevikin babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Baba Hüseyin Akgül, Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber