Geri Dön

Alman siyasetçiler iç çamaşırı reklamında

Bir iç çamaşırı firması Başbakan Angela Merkel'in de aralarında bulunduğu Alman siyasetçileri "temsili" olarak soydu

Alman siyasetçiler iç çamaşırı reklamında

Alman firması Bruno Banani’nin olay yaratan kampanyası Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugünlerde bir reklam afişinde eflatun renkli iç çamaşırlarıyla müşterilere göz kırpıyor. Merkel’e, Frank Walter Steinmeier, Cem Özdemir gibi isimler de eşlik ediyor.

Almanya’nın ünlü siyasi simalarını bugünlerde Alman firması Bruno Banani’nin reklam afişinde iç çamaşırları ile gülümserken mümkün.

Almanya’nın çeşitli kentlerindeki reklam panolarına asılan afiş, internette de büyük ilgi çekiyor.

Ancak modellik yapanlar siyasilerin kendisi değil.

Bruno Banani firması, indirim döneminin tanıtımını yapmak üzere tasarladığı afişte, siyasilerin yüzünü kullanırken, vücutlarda ise grafik tasarımın sunduğu olanaklardan faydalanıyor.

Reklamın Almanya’da büyük ilgi uyandırması ve tartışma yaratması üzerine firmadan yapılan açıklamada, hedefin “talebi canlandırmak” olduğu belirtildi.

Kimleri "soydular"?

Afişte, ön planda Merkel yer alırken, arka planda da rengârenk iç çamaşırlarıyla Birlik Yeşiller/90 Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Federal Aile Bakanı Ursula Von der Leyen, Hür Demokrat Parti Genel Başkanı Guido Westerwelle, Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Bavyera Eyaleti Başbakanı Horst Seehofer, Sol Parti Meclis Grup Başkanı Gregor Gysi poz verirken görülüyor.

Öte yandan siyasilerin iç çamaşırları ile resimlendiği bu afiş, böyle bir reklamın meşruiyetine dair tartışmaları da gündeme getirdi.

Tartışmalara rağmen, reklamın ilgi çekmiş olması, firmanın hedefine ulaştığının bir göstergesi olarak değerlendiriyor.


Kaynak: Deutsche Welle

23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te23 Ocak 2021 Günün Özeti Milliyet'te

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet