Geri Dön
DünyaArjantin'de son 24 saatte corona virüs nedeniyle 38 kişi öldü

Arjantin'de son 24 saatte corona virüs nedeniyle 38 kişi öldü

Arjantin'de yeni tip corona virüs (Kovid-19) nedeniyle son 24 saatte 38 kişi yaşamını yitirdi.

Arjantin'de son 24 saatte corona virüs nedeniyle 38 kişi öldü

Arjantin Sağlık Bakanlığı verilerine göre, 38 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ülkede Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 1116'ya, vaka sayısı da 2 bin 635 artarak 49 bin 851'e yükseldi.

Bu rakamlar, 3 aydan fazla karantina uygulanan Arjantin'de salgının başlangıcından bu yana en yüksek ölüm ve vaka sayıları oldu.

Nüfusun yoğun olduğu başkent Buenos Aires Özerk Şehri 21 bin 804 vaka, 425 ölüm, Buenos Aires eyaleti de 23 bin 163 vaka, 483 ölümle ülkedeki vaka ve ölüm sayılarının en yüksek seyrettiği yerler olarak öne çıkıyor.

Ülkedeki yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranının yüzde 45, Kovid-19 vakalarının sıklıkla görülüğü başkent Buenos Aires ve Buenos Aires eyaletine bağlı 40 ilçeyi kapsayan Buenos Aires Metropol Bölgesi'nde (AMBA) ise yüzde 52 olduğu belirtildi.

Ülkede mart sonunda ilan edilen karantina, virüsün yayılmadığı yerlerde kaldırılmış ve bu bölgelerde hijyen kuralları, belirli kısıtlamalar ve sosyal mesafenin uygulanacağı açıklanmıştı.?

 

Nüfusu 44 milyonu aşan Arjantin'de salgınla mücadele kapsamında özel izin verilenler hariç, halkın yalnızca temel ihtiyaçları için evden çıkmasına müsaade edilen sosyal izolasyon 20 Mart'ta ilan edilmiş ve bazı hafifletmeler uygulanarak 28 Haziran'a kadar uzatılmıştı

İstanbul'da deprem sonrası çatlaklar oluşan bina boşaltıldı!İstanbul Güngören'de, dün 3.9 büyüklüğündeki deprem sonrası, çatlaklar oluşan 4 katlı bina boşaltılarak, mühürlendi. Bina sakinlerinin bir kısmı akrabalarına giderken, bir kısmı ise otellere yerleştirildi. Öte yandan dün de Pendik'te Kaynarca Mahallesi Çamdalı Sokak'ta bulunan 4 katlı binada oturan aileler, depremin ardından duvarlardan ses gelmesi üzerine binayı boşaltmıştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet