Geri Dön
DünyaAtina’nın ‘mektup koparma’ çabası!

Atina’nın ‘mektup koparma’ çabası!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD ile Karşılıklı Savunma İş Birliği Anlaşması’nı (MCDA) imzalamak üzere ABD’ye giderken, Atina’nın, anlaşmayla birlikte alacağı mektubun içeriği konusunda son dakikaya kadar Washington üzerindeki baskıyı artırmaya çalıştığı bildirildi.

Atina’nın ‘mektup koparma’ çabası!

Yunan “Kathimerini” gazetesinin verdiği kulis bilgisine göre, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’in yazması beklenen mektup, Yunanistan ile ABD arasında her seviyede iş birliği için daha geniş bir siyasi çerçeve çizecek ve Atina’nın egemenlik haklarına da atıfta bulunacak. Mektupta, muhtemelen Doğu Akdeniz meselesine yönelik Uluslararası Deniz Hukuku’na saygı gösterme çağrısının da yer alacağı belirtilirken, haberde, Atina’nın mektupta “daha geniş bir bölgeyi” içeren bir “terim” kullanılmasını beklediği de kaydedildi.

Hafif ticari araç ile motosiklet çarpıştı; kutudaki güvercinler havalandıBursa'nın İnegöl ilçesinde, hafif ticari araç ile motosikletin çarpıştığı kazada 2 kişi ağır yaralandı. Bu sırada motosiklet sürücünün arkasındaki kişinin elinde tuttuğu kutuda bulunan 2 güvercin de çarpmanın etkisiyle havalandı. O anlar, saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler