Geri Dön

‘Avengers’tan dünya rekoru

Marvel Cinematic Universe (MCU) ve Disney yapımı, uzaylı güçlere karşı savaşan süper kahramanların hikâyesinin anlatıldığı “Avengers Endgame” tüm zamanların en yüksek açılış gişesini yaparak tarihe geçti.

‘Avengers’tan dünya rekoru

MCU’nun 10 yıldır devam eden “sonsuzluk savaşı”nın kapanış filmi Endgame tüm dünyada gösterime girdiği ilk hafta sonu 1.2 milyar dolar gişe yaparak kırılması zor bir rekora imza attı.

Sinema tarihinde 1 milyar dolar gişe barajına ulaşan ve geçen sadece 39 film bulunuyor. Bu listeye giren son iki film ise Aquaman ve yine bir MCU yapımı olan Kaptan Marvel.

Box Office Mojo’nun verilerine göre Endgame, ABD dışındaki ülkelerde 859 milyon dolar açılış gişesi yaparak bu alanda 2017 yılından beri rekoru elinde bulunduran Hızlı ve Öfkeli serisinin sekizinci filmine 400 milyon dolar fark attı.

Adliyede darp anını paylaşan avukat o anları anlattıAvukat Aybars Adıgüzel, Bakırköy Adliyesi'ndeki duruşma salonu önünde saldırıya uğradı. Olaya ilişkin 2 şüpheli “Kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanırken darp anının görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber