Geri Dön

Avusturya'dan flaş karantina kararı!

Reuters'da yer alan son dakika haberine göre, Avusturya hükümeti artan koronavirüs vakalarından sonra 'tam' kapanma kararı aldı. Kararın salı günü uygulanmaya başlanacağı ve 3 Aralık'a kadar devam edileceği bildirildi.

Avusturya'dan flaş karantina kararı!

Avusturya hükümeti artan koronavirüs vakalarından sonra 'tam' kapanma kararı aldı. Reuters haber ajansı, hükümet tarafından açıklanan kararın, 17 Kasım Salı gününden itibaren uygulanmaya başlanacağı ve 3 Aralık'a kadar devam edileceği bildirildi.

Avusturya'da şu anda geceleri sokağa çıkma yasağını kapsayan kısmi karantina uygulaması devam ediyor.

Hükümetten yapılan açıklamaya göre akşam 20.00 ila sabah 06.00 saatleri arasında uygulanan karantina uygulaması tüm güne çıkarılırken, hayati önemde olmayan tüm iş yerleri de kapalı olacak.

Ülkede orta öğretim kurumları uzaktan eğitime devam ederken daha küçük yaş grupları okula gitmeye, anaokulları da açık kalmaya devam edecek.

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz alınan yeni kararları bugün ilerleyen saatlerde düzenleyeceği basın toplantısında duyuracak.

 

 

Genç kadın uslanmıyor! Defalarca kez aynısını yaptıVan’da madde ve alkol bağımlısı olduğu iddia edilen kadının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerde, ayakta durmakta güçlük çektiği için zaman zaman yere düşen, dengesini yitirdiği için sağa sola çarpan genç kadınla ilgili polis ekiplerinin bugüne kadar defalarca işlem yaptığı belirtilirken, uyarı ve işlemlere rağmen yine aynı davranışlarda bulunduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet