Geri Dön
DünyaAyılara fazla yaklaştı... Hapis yatacak!

Ayılara fazla yaklaştı... Hapis yatacak!

Bir anne Kuzey Amerika bozayısının saldırısına uğrarken görüntülenen kadın, Yellowstone Ulusal Parkı'ndaki ayılara fazla yaklaştığı gerekçesiyle 4 gün hapis yatacak.

Ayılara fazla yaklaştı... Hapis yatacak!

Park korucuları, söz konusu karşılaşmanın görüntülerinin mayısta viral olmasının ardından, kadını bulmak için ülke çapında arama başlatmıştı.

Yellowstone Ulusal Parkı'ndan yapılan açıklamaya göre Illinois eyaletinden 25 yaşındaki Samantha Dehring, yaklaşık 90 metre mesafede kasten bulunarak yaban hayvanına yaklaşıp fotoğraflarını çektiğini itiraf etti.

Wyoming Yargıcı Mark L. Carman, Dehring'e 4 gün hapis, bir yıl gözetimsiz denetimli serbestlik, 1000 dolar (yaklaşık 9 bin TL) para cezası ve 1000 dolarlık da kamu hizmeti ödemesi cezası verdi. Dehring, bir yıl boyunca da Yellowstone Ulusal Parkı'ndan men edildi.

Videoda, Dehring'in 10 Mayıs'ta dişi bir Kuzey Amerika bozayısı ve üç yavrusunun görüntülerini kaydettiği, ardından da ayılardan birinin huzursuzlandığı görülüyor. Ayı, uzaklaşmadan ve iki yavrusuna geri dönmeden önce Dehring'e doğru saldırıyor.

Dehring'in ve ayılarla karşılaşmasını kaydeden kişinin nefes nefese kaldığı duyuluyor.

Ardından Dehring'in arabadan uzaklaşırken, "Aman Tanrım, aman Tanrım" dediği işitiliyor.

İhlal bildirimine göre diğer ziyaretçiler yavaşça geri çekilip araçlarına binerken, dişi bozayı korkutmak amacıyla kendisine doğru saldırdığında Dehring uzaklaşmadı ve fotoğraf çekmeye devam etti.

Yellowstone Ulusal Parkı'nda bir hayvan bir patikaya, iskeleye veya park yerine yakın olduğunda, insanların ayılardan ve kurtlardan en az 90 metre uzakta durmaları ve mesafelerini korumak için dönüp orayı terk etmeleri gerekiyor.

Savcılar, yaban hayvanlarını besleme, onlara dokunma, onlarla alay etme, onları korkutma veya kasıtlı olarak rahatsız etme konularında ayrı ayrı suçlamalarda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başsavcı Vekili Bob Murray, Dehring'in para cezası ve bir süreliğine federal hapis cezasıyla kurtulduğu için şanslı olduğunu söyledi.

Murray, "Yellowstone Ulusal Parkı'ndaki yaban hayatı gerçekten de yabani. Park, hayvanların parmaklıklarla çevrili bir kafesin güvenliği içinde görülebileceği bir hayvanat bahçesi değil. Hayvanlar doğal ortamlarında özgürce dolaşıyor ve tehdit edildiklerinde buna göre tepki veriyor" dedi.

"Yavrularıyla birlikte olan bir dişi Kuzey Amerika bozayısına yaklaşmak kesinlikle aptalca. Dehring'in burada yaralanmış bir turist değil de bir zanlı olması tamamen şans."

Kaynak: Independent Türkçe

Hatayspor maçı sonrası İsmail Çipe isyanı
Meteoroloji tarih verdi, İstanbul dahil! Kara kış geliyor
Geri sayım başladı! Yol süre yarım saatten 5 dakikaya düşüyor
Erciyes'te çığ düştü: 1 kişi hayatını kaybetti
Araç alıp satacak herkesi ilgilendiriyor! Değişiklik masada
Washington Post manşetten verdi! Yok etme görüntüleri Moskova'yı alarma geçirdi
Giresun'da korkutan an! Direkt kırmızı kart
Survivor All Star'da şoke eden sakatlık! 'Beni götürmeyin'
Fransa’da tartışmalara neden olmuştu! Kabul edildi
İki doktoru rehin aldı: 'Buradan sağ salim çıkamazsınız'
En 'parlak' intikam sosyal medyayı salladı! Aldatıldığını öğrenince...
Acun Ilıcalı'nın kızı kaza geçirmişti! Zeynep Yılmaz'dan açıklama...
Tarkan’ın göz bebeği! Kesenin ağzını açtı
Böyle komşu düşman başına! 258 ailenin yaşadığı lüks sitede...
Rehine krizinde şoke eden istek! Böyle kaçtılar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler