Geri Dön
DünyaBAFTA jürisine ağır eleştiri

BAFTA jürisine ağır eleştiri

İngiltere’de BBC’nin çok beğenilen “Ebeyi Çağır” adlı dizisinde oynayan Judy Parfitt, prestijli BAFTA ödüllerinin daha fazla “çıplaklığın olduğu” dizilere verildiğini söyleyerek jüriyi eleştirdi

BAFTA jürisine ağır eleştiri

İngiliz oyuncu Judy Parfitt, BBC kanalının en popüler yapımlarından olan ‘Call the Midwife’ın (Ebeyi Çağır) dizisinin oyuncuları arasında yer alıyor. 2012’den beri yayımlanan dizinin iki sezon daha yayımlanması için anlaşma yapıldı. Judy Parfitt dizinin başarısına rağmen prestijli BAFTA (Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi) ödüllerine aday gösterilmemesini ağır bir dille eleştirdi. 85 yaşındaki oyuncu, Call the Midwife’ta yeterince ‘göğüs’ veya ‘çıplak erkek’ görülmediğinden BAFTA ödüllerini veren jürinin ‘ilgisini’ çekemediğini söyledi! Parfitt, “Onlar, gömleğini çıkaran bir adam hakkındaki programları sever. Ya da çok fazla göğüsün görüldüğü dramaları...” diyerek eleştiride bulundu.

10 milyon izleyici

Dizide fiziksel olarak zayıf ve bunama sorunu yaşayan ‘Rahibe Monica Joan’ karakterini oynayan Judy Parfitt, rolünün yapıma pek bir katkısı olmadığı düşüncesine kapılarak sık sık korktuğunu söyledi. Parfitt, “Bazen yapımcılara, ‘Beni öldürmek istiyorsanız aldırmam’ diyorum ama belli ki karakterle ilgili insanlarda samimiyet uyandıran bir şeyler var” dedi. Öte yandan 1950’lerin sonlarında ve 1960’larda Londra’da çalışan bir grup ebeyi konu alan dizi, düzenli olarak 10 milyondan fazla izleyici tarafından izleniyor. İngiliz televizyonundaki en başarılı yapımlardan biri olarak kabul edilmesine rağmen bugüne kadar sadece 2013’te bir kez BAFTA ödülüne layık görülen dizi, o zamandan beri ‘En İyi Drama’ dalında hiçbir zaman aday olamadı.

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet