Geri Dön

‘Bayraktan kılıç kaldırılsın’ tartışması!

Suudi Arabistanlı yazar Fehed Amir el Ahemdi, İslam’ın şiddet ve öldürme dini olmadığını belirtmek için “Bayraktan kılıç kaldırılsın” önerisi getirdi.

‘Bayraktan kılıç kaldırılsın’ tartışması!

 

Yazarın Twitter üzerinden yaptığı bu öneri, sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalara neden oldu. Ülkesinin bayrağında bulunan kılıç sembolünün kaldırılmasını öneren yazar, bu sembolün çağımıza uygun olmadığını kaydetti, İslam dinine isnat edilen şiddet ve öldürme iddialarını reddetmek için kaldırılması gerektiğini savundu. El Ahemdi, ayrıca Suudi bayrağının 6 kez değiştirildiğini, bunun 2’sinde kılıç olmadığını da savundu. Ancak yazarın bu açıklaması farklı görüşlere neden oldu. Öneriye karşı çıkan Settam bin Halid Al Suud, “Kılıç, güç ve adaletin sembolü ve tarihimizin asil bir parçasıdır” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’ndan yeni rekor! 3 yılda 10 kat arttıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) son üç yıldaki performansı ortaya çıktı. 2000-2017 yıllarını kapsayan dönemde Merkez Bankası'nın yıllık ortalama vergi öncesi kârı 5 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanı olarak görev yaptığı 2018-2020 dönemini kapsayan son 3 yılda yıllık ortalama kâr 10 katına çıkarak 54 milyar TL seviyesine yükseldi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet