Geri Dön
DünyaBazı okullar online eğitime geçti

Bazı okullar online eğitime geçti

ABD, Teksas Eyaleti’ne bağlı Harris County’de, koronavirüsün Omicron varyantlı virüsten ölümün ardından alarm düğmesine bastı. Tedbirlerin sıkılaştırıldığı ülkede, bazı bölgelerde eğitimlere online devam edilmesi yönünde karar alındı.

Bazı okullar online eğitime geçti

PAŞA ALYURT Ankara - Kaliforniya’da dil okulu sahibi olan Hasan Altuntaş ile New York’ta yaşayan Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği ve Amerika Türk Toplulukları Birliği Başkanı Savaş Şahin, ülkede yeni tip koronavirüse yönelik yaşanan son durumu Milliyet’e değerlendirdi. Kaliforniya’da “California Language Academy” adlı dil okulunun sahibi Hasan Altuntaş, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “UC Universite sisteminde bulunan üniversiteler UCLA, University of San Diego, UC Irvine, UC Santa Barbara gibi okullar, bir sonraki dönem için online eğitim vereceklerini ilan ettiler” dedi.

Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği ve Amerika Türk Toplulukları Birliği Başkanı Savaş Şahin de şunları kaydetti:

‘3. doz şart’

“Özellikle yeni varyant nedeniyle New York’taki hastanelerin doluluk oranı nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. New York Valisi ve birçok devlet yetkilisi vatandaşların kurallara uyması konusunda açıklama yapmaya devam ediyor. Varyantın hızla yayıldığı bu günlerde yetkililer en üst seviyede önlemler almaya başladı. Restoran ve kafeler başta olmak üzere birçok alışveriş merkezine aşı kartı olmadan girmek yasaklandı. Birçok eyalette sağlık kuruluşları ve aşı merkezleri önünde kuyruklar oluştu. İkinci bir önlem olarak, yakın geçmişte Kovid geçirenler, artık PCR testi sonucu yerine, iyileştiklerini kanıtlayan belgeler göstermek durumunda. Şu ana kadar ABD’de yaklaşık 40 milyon kişi 3. doz aşısını oldu. Yaklaşık 100 milyon kişinin daha 3. doz aşısını olması gerektiği açıklandı. Ülkenin birçok yerinde yeni aşı merkezlerinin kurulması kararlaştırıldı.”