Geri Dön
Dünya‘Beatles, Lennon yüzünden dağıldı’

‘Beatles, Lennon yüzünden dağıldı’

Beatles’ın dağılmasının sorumlusu olarak suçlanan Paul McCartney, yıllardır süren tartışmaya noktayı koydu. Efsane müzisyen grubu dağıtan kişinin John Lennon olduğunu açıkladı

‘Beatles, Lennon yüzünden dağıldı’

DIŞ HABERLER - İngiliz müzik grubu “Beatles”ın efsane üyesi Paul McCartney, 1970’de grubun dağılmasından kendisinin sorumlu olduğuna dair yıllardır tartışılan iddiaya yanıt verdi. 79 yaşındaki müzisyen, “BBC Radyo 4”ün 23 Ekim’de yayınlanması planlanan “This Cultural Life” programında, radyocu John Wilson’ın grubun dağılması kararını kendisinin alıp almadığı sorusuna “Dağılmayı ben kışkırtmadım” cevabını verdi.

McCartney, grubun dağılmasını isteyen kişinin Beatles’ın bir diğer efsane üyesi John Lennon olduğunu söyledi. Lennon’un kaybetme arzusunun dağılmanın arkasındaki ana itici güç olduğunu belirten McCartney, “Orada durun. Dağılmayı kışkırtan kişi ben değilim. Hayır. John bir gün odaya girdi ve ‘Beatles’tan ayrılıyorum’ dedi. Bu dağılmayı kışkırtıyor, değil mi?” açıklamasında bulundu.

McCartney, Lennon’ın ayrılma kararı olmasa grubun devam edebileceğini de söyledi.

‘Devam edebilirdi’

McCartney, “Devam edebilirdi. Aslında olay, John’un Yoko (Lennon’ın eşi) ile yeni bir hayat kurmasıydı ve barış için Amsterdam’da bir hafta boyunca yatakta yatmak istedi. Buna itiraz edemezdiniz. Benim en zor dönemimdi” dedi. Grubun hala “iyi şeyler” yaptığını söyleyerek ayrılıktan duyduğu üzüntüyü dile getiren McCartney, “Bu benim grubumdu, bu benim hayatımdı. Bu yüzden devam etmesini istedim” dedi. Ayrıca İngiliz müzisyen, o dönemki menajerleri Allen Klein’ın iş anlaşması yapana kadar sessiz kalmalarını istediği için ayrılıkla ilgili kafa karışıklığının arttığını da sözlerine ekledi. Öte yandan, söyleşinin, Kasım ayında Disney+’da yayınlanacak olan ve grubun dağılma sürecinin anlatıldığı “The Beatles: Geri Gel” adlı belgeselden önce yapılması dikkat çekti.

 

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı! Pazar günü değişiyor
Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler