Dünya 'Benim için annemi öldürür müsün?' ABD'yi sarsan cinayette yeni gelişme!

'Benim için annemi öldürür müsün?' ABD'yi sarsan cinayette yeni gelişme!

30.12.2023 - 12:11 | Son Güncellenme:

Küçük kızını yıllarca 'uydurma' hastalıklarla tekerlekli sandalyeye mahkum eden anne, karşısına çıkan tüm doktorları kandırdı. Sosyal medya hesabında sayfasında paylaşılan tüyler ürpertici mesaj, 23 yıl süren köleliğin vahşi şekilde bittiğini ortaya koydu. ABD'yi sarsan ve sayısız TV programı ile masaya yatırılan kan donduran olaylar zincirinde yeni bir gelişme yaşandı. 

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Dee Dee Blanchard, 20 yılı aşkın süredir 'ölümcül şekilde hasta' kızı Gypsy Rose'un fedakar bakıcısı rolünü üstlendi ancak hezeyanlarla kurduğu oyun sonsuza kadar sürmeyecekti. Şiddetli bir 'Munchausen Sendromu' vakası örneği olan annenin hayatı ve ölümü, akıllara durgunluk veren cinsten.

Haberin Devamı

Blanchard görünürde, ölümcül bir hastalıkla cebelleşen kızına bakan fedakar bir anneydi. Sonuçta, o ağır hasta kızı Gypsy Rose Blanchard'ın iyi olması için tek başına varını yoğunu ortaya koyuyordu.

SEVGİ DOLU BİR OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Takvimler 2015 yılının Haziran ayını gösterirken ABD'nin Missouri eyaletindeki evinde vahşice bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunduğunda ise, çoğu kişi dehşete kapılacaktı.

Çok geçmeden Dee Dee Blanchard'ın dışarıdan göründüğü gibi sevgi dolu bir anne olmadığı ortaya çıkacaktı. Yirmi yılı aşkın süredir kızını tıbbi açıdan taciz eden ve gerçekte sahip olmadığı çok sayıda hastalığı icat ederek 'hasta kızının bakımını' üstleniyordu. Gypsy Rose Blanchard'ın gerçekte hiçbir hastalığı yoktu, annesinin 'tedavileri' ona yardım etmekten çok zarar veriyordu.

Haberin Devamı

DOĞUMUNDAN ÜÇ AY SONRA BAŞLADI

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Blanchard genç bir kadınken, kendisinden yedi yaş küçük Rod Blanchard ile sevgili oldu. 24 yaşındayken kızı Gypsy Rose'a hamile kaldı. Gypsy'nin babası Rod, sevgilisi hamile kaldığında henüz 17 yaşındaydı ve bebeklerine daha iyi bakabilmek için sevgilisiyle evlendi. Ancak çift, kısa süre sonra Rod'un yanlış bir evlilik yaptığını anlamasıyla ayrıldı.

27 Temmuz 1991'de Blanchard, Louisiana'da Gypsy Rose'u dünyaya getirdi. Ebeveynler ilişkilerini bitirdikten sonra da kızları için iletişim halinde kaldılar. Rod, Gypsy Rose'un 'sözde' tıbbi sorunlarını doğumundan üç ay sonra öğrendi. Blanchard'ın, Gypsy Rose'u hastaneye götürdüğü ve doktorlara bebeğinin gece yarısı sık sık nefes almayı bıraktığı şikayetini yönelttiği kayıtlara geçti.

YALANLAR DÜNYASI

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Dee Dee Blanchard çok geçmeden, eski eşine kızlarının uyku apnesi ve kromozomal bir kusur da dahil olmak üzere birçok sağlık sorunu olduğunu anlatmaya başladı. Louisiana'da yaşarken Dee Dee Blanchard, sudan bahanelerle kızını hastaneye götürmeye devam etti. Kızının nöbetlerini doktorlara anlatarak nöbet önleyici ilaçlar kullanmasını sağladı. 

Gerçekte kendisi ciddi bir hastalıktan muzdarip olan anne, kızının rahatsızlıkları arasında; görme bozuklukları, şiddetli astım ve hatta lösemi olduğunu iddia etti. Gypsy Rose, sonunda tekerlekli sandalyeye mahkum edildi. 

Haberin Devamı

Anne Blanchard, ayrıntılı tıbbi terminoloji bilgisini sergileyerek doktorları kandırmayı başardı. Yöneltilen her soru için cevabı hazırdı. Bunu büyük ihtimalle hemşire yardımcısı olarak çalıştığı geçmişine borçluydu. Kaçınılmaz olarak, bekar bir anne ve ölümcül hastalıklarla mücadele eden zavallı kızının hikayesi gittikleri her yerde manşetlere taşındı.

SAYISIZ YARDIM ALDI

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Hayır kurumları ve başka çeşitli kuruluşlar Dee Dee Blanchard'a ulaştı ve çeşitli imkanlar sundu. Bunların arasında; çeşitli tıbbi tesislere ücretsiz uçuşlar, ücretsiz tatiller, ücretsiz konser biletleri gibi fırsatlar vardı.

İmkanların gelmeye devam etmesini sağlamak için Blanchard, kızına tıbbi tacizlerine devam etti. Ayrıca zaman zaman Gypsy Rose'a vurdu, yatağına bağladı ve hatta çocuğunun 'anlattığı hikayelere' ayak uydurmasını sağlamak için onu aç bıraktı.

Başlattığı yalanlar silsilesi sonunda Dee Dee Blanchard'ın kanlı ölümüne yol açacaktı.

Haberin Devamı

TÜYLER ÜRPERTEN PAYLAŞIM

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

14 Haziran 2015 tarihinde, Dee Dee Blanchard'ın Facebook sayfasında rahatsız edici bir paylaşım yayınlandı:

"O öldü!"

Kısa süre sonra, sayfada başka bir tüyler ürpertici mesaj belirdi:

"O ŞİŞMAN DOMUZU KESTİK VE O TATLI MASUM KIZINA TECAVÜZ ETTİM. ÇIĞLIĞI O KADAR GÜRÜLTÜLÜYDÜ Kİ... LOL"

Paylaşılan gönderiler, Blanchard'ın arkadaşlarını dehşete düşürdü. Kızı ve kendisinin iyi olup olmadığını kontrol etmek için derhal polisle temasa geçtiler. Polis adrese ulaştığında, keşfettikleri şey Facebook gönderilerinde yazanlardan bile daha fazla tüyler ürperticiydi.

KAYIPLARA KARIŞTI, PANİK BAŞLADI

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

Eve gelen polis, yatak odasında Dee Dee Blanchard'ın kanlar içindeki cesedini buldu. Kimliği belirsiz bir saldırgan onu sırtından tam 17 kez bıçaklayarak katletmişti. Ayrıca görünüşe göre, günlerdir ölüydü. Gypsy Rose Blanchard olay yerinde bulamadı. Bu, Gypsy Rose'u hayatta kalmak için sayısız ilaca ihtiyaç duyan genç, hasta bir kız olarak tanıyan yerel halkta büyük paniğe yol açtı.

Haberin Devamı

Polis, Gypsy Rose'un bir arkadaşından ihbar aldı. Arkadaşı memurlara, Gypsy Rose'un internetten tanıştığı gizli bir erkek arkadaşı olduğunu ve ilişkilerinin oldukça ciddileştiğini anlattı. Yetkililerin, Gypsy Rose'un aşık olduğu genç adamın, Nicholas Godejohn olduğunu bulması uzun sürmedi.

Polis, Dee Dee Blanchard'ın Facebook sayfasındaki rahatsız edici mesajları oluşturan kişinin IP adresini takip ederek Nicholas Godejohn'un Wisconsin'deki evini tespit etmeyi başardı. 

Sürdürülen araştırmalar ve iki genç aşığın kaçınılmaz itirafları, Dee Dee Blanchard'ı öldürmek ve Gypsy Rose'u köleliğinden kurtarmak için yapılan ayrıntılı planı gün yüzüne çıkardı.

Nicholas Godejohn, sevgilisi Gypsy Rose'un talimatı ve yardımıyla cinayetin işlendiği gece eve gelerek Dee Dee Blanchard'ı hayattan kopardı. Sevgililer daha sonra Godejohn'un evine kaçtı ve burada saklandı. 

YENİ BİR GELİŞME

Benim için annemi öldürür müsün ABDyi sarsan cinayette yeni gelişme

2016 yılında Gypsy Rose Blanchard, ikinci derece cinayetten 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Erkek arkadaşı Godejohn ise, şartlı tahliye olmaksızın birinci derece cinayetten hüküm giyerek müebbet hapse mahkum oldu.

Geçtiğimiz hafta ise, ABD'yi sarsan olayda yeni bir gelişme yaşandı. Şu an 32 yaşında olan Blanchard, 10 yıllık hapis cezasının yedi yılını çektikten sonra geçtiğimiz hafta Missouri'deki Chillicothe Cezaevi'nden serbest bırakıldı. 

Yaşadığı istismar sebebiyle savcılarla bir savunma anlaşması yapmıştı. Buna göre, suçunu kabul etmesi karşılığında 10 yıl hapis cezası alacaktı.

Dava medyanın yoğun ilgisini çekti. Yanı sıra yaşananlar, çok sayıda belgesel ve TV şovuna konu oldu. Hapishanedeyken annesinin istismarcı davranışlarını ayrıntılarıyla anlatan bir dizi röportaj verdi ve parmaklıklar ardında yazdığı anılarının Ocak ayında yayımlanması bekleniyor.

Yakın zamanda Amerikan basınına verdiği demeçte şöyle konuştu: 

"Kimse onun öldüğüne sevindiğimi veya yaptığım şeyden gurur duyduğumu söylediğimi duymayacak. Her gün pişman oluyorum."

'MUNCHAUSEN BY PROXY' SENDROMU NEDİR?

Vahşi cinayet işlendiğinde Gypsy Rose 23 yaşındaydı ve annesinin sebep olduğu kötü diş bakımı ve aşırı ilaç kullanımına bağlı diş çürümesi gibi sorunları dışında neredeyse tamamen sağlıklıydı. Uzmanlar artık Dee Dee Blanchard'ın Munchausen Sendromundan muzdarip olduğuna inanıyor.

'Munchausen By Proxy Sendromu' olarak anılan bu durumda, otoritesi altındaki kişilere dikkat çekme uğraşı ön planda. Özellikle çocuklarının sürekli hasta olduğuna inanan ve bunun için doktor doktor dolaşan ebeveynler için kullanılan bir kişilik bozukluğu olarak tanımlanıyor. İleri vakalarda ise ebeveynlerin çocuklarını öldürmesiyle bile sonuçlanabiliyor.