Geri Dön
DünyaBir boşanmayla kraliçeyi geçti

Bir boşanmayla kraliçeyi geçti

İngiltere’nin eski güzellik kraliçesi olan Kirsty Bertarelli’nin milyarder eşi Ernesto Bertarelli’den boşanarak rekor düzeyde tazminat aldığı açıklandı. Böylece 400 milyon sterlinlik servete sahip olan Bertarelli, Kraliçe Elizabeth’ten bile zengin

Bir boşanmayla kraliçeyi geçti

Eski İngiltere güzeli olan model ve şarkıcı Kirsty Bertarelli, 21 yıldır evli olduğu milyarder eşi Ernesto Bertarelli’den boşanarak 350 milyon sterlin (yaklaşık 4.2 milyar TL) tazminat almasının ardından, ülkenin en yüksek boşanma tazminatı alan kişisi haline geldi.

Çiftin, bu yıl gizlice boşandığı açıklanırken, Kirsty Bertarelli’nin, tazminatın yanı sıra İsviçre’de bu yıl 52 milyon sterline satın alınan lüks ev ile yine bu ülkede bulunan Gstaad kayak merkezindeki 8 milyon sterlinlik bir evin de sahibi olduğu öğrenildi.

Ülkelerden zengin

Aldığı toplam tazminat miktarı 400 milyon sterlini (yaklaşık 4.8 milyar TL) aşan Kirsty Bertarelli’nin, böylelikle, kişisel serveti 365 milyon sterlin olan İngiltere Kraliçesi Elizabeth’ten daha zengin hale geldiği ifade ediliyor. Kirsty Bertarelli’nin ayrıca 310 milyon sterlin serveti olan Mick Jagger, 220 milyon sterline sahip olan Ed Sheeran ve 140 milyon sterlin varlığı olan Adele gibi isimlerden de daha zengin bir konuma geldiği belirtildi.

3 çocuğu bulunan çiftin toplam varlıklarının değerinin 9.2 milyar sterlin olduğu ve servetlerinin Bahamalar, Brunei, Ermenistan gibi bazı ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından daha büyük olduğu biliniyordu. 1988’de İngiltere’nin en güzeli seçildikten sonra Dünya Güzellik Yarışması’da ikinci olan Kirsty Bertarelli’nin, İsviçreli iş adamı Ernesto Bertarelli ile 2000 yılında evlenmeden önce evlilik sözleşmesi yaptığı düşünülüyor.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Erdoğan'dan 'Türkiye' kararı
Meteoroloji'den flaş uyarı! Pazar günü değişiyor
Esad rejimine Hatay tepkisi: Toprağımızda gözü olanların halini tarih okuyanlar görür
En yakınındaki isim ele geçirildi! Dikkat çeken detay... Altüst olacak
Merkez Bankası'ndan piyasaya bir müdahale daha
Jandarma ekipleri inanamadı! Tam 1 ton ağırlığında...
Akılalmaz olay! Koronavirüs aşısı olmamak için bunu yaptı
Tuttuğu balığın ağzını açınca hayatının şokunu yaşadı
Fenerbahçe'nin yıldızı için transfer açıklaması!
İlyas Salman vasiyetini açıkladı! 'Dünyadaki kirimle gideceğim'
Türkiye sınırına yığıldılar! Sipariş yağıyor
Fenerbahçe'yi yıktı! Trabzonspor transfer görüşmelerine başladı
Sıla ve İlker Kaleli'nin bakışları sosyal medyayı salladı!
Türkiye'den tek kare girdi! AP dünyaya geçti
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Cumartesi Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler