Geri Dön
Dünya‘Bir daha asla izin vermem!’

‘Bir daha asla izin vermem!’

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, geçen hafta Ankara’da yaşanan protokol krizinden sonra bir araya geldiği AB Konseyi Başkanı Charles Michel’e “Bir daha asla böyle bir duruma izin vermeyeceğini” söyledi.

‘Bir daha asla izin vermem!’

Geçen hafta Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede yaşanan protokol krizinden sonra önceki  akşam ilk kez Brüksel’de bir araya gelen ikili, haftalık rutin görüşmelerini gerçekleştirdi. Ancak bu görüşmede Ankara’da yaşanan olayların da gündeme geldiği, Ursula von der Leyen’in, Michel’e, kendisinin kanepeye oturtulmasından duyduğu rahatsızlığı bir kez daha dile getirerek, “bir daha asla böyle bir duruma izin vermeyeceğini” açıkça belirttiği kaydedildi. Michel’in de “Kendi bakış açısından böyle bir olayın tekrarlanmaması gerektiği” konusunda von der Leyen’e güvence verdiği öne sürüldü.

Michel, Ankara’daki görüşme sonrasında çeşitli Avrupa gazetelerine verdiği röportajlarda yaşananlardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirmişti. Michel, “Geceleri uykularının kaçtığını ve o sahnelerin kafasında sürekli dönüp durduğunu” belirtmişti. Ancak AB Konseyi, Konsey Başkanı’nın yurtdışındaki ziyaretlerde protokol önceliğine sahip olduğunu savunuyor.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet