Geri Dön
DünyaBosna’da mülteciler zor şartlar altında

Bosna’da mülteciler zor şartlar altında

Bosna Hersek’in Bihaç kenti yakınlarındaki kampta barınan mülteciler, çetin kış şartları altında yaşama tutunmaya çalışıyor

Bosna’da mülteciler zor şartlar altında

Avrupa’da kış şartlarının etkisini iyice artırmasıyla, Batı Avrupa’ya doğru yola çıkan ancak Bosna Hersek’te kalan mülteciler için zor bir dönem başladı. Bihaç kenti yakınlarında yer alan mülteci çadır kentinin kapatılması için uzun zamandır çağrılar yapılıyordu.

Bosna’da mülteciler zor şartlar altındaBosna Hersek hükümeti, başkent Saraybosna yakınlarında yeni bir mülteci merkezi inşaatını sürdürüyor. Ancak bu merkezin açılışının en erken 20 gün sonra yapılabileceği açıklandı. Kar yağması ve havaların iyice soğuması nedeniyle büyük sıkıntı çeken mülteciler, ateş yakarak ısınmaya çalışıyor.

Bosna’da mülteciler zor şartlar altındaKampta kalan çok sayıda mülteci, kötü yaşam şartlarını protesto etmek amacıyla bir süredir kendilerine yapılan yemek ve su yardımını kabul etmiyor. Dün bölgeye bir ziyaret gerçekleştiren Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic, kampın acilen kapatılması gerektiğini ifade etti.

Tavuk kanadının fiyatına çok büyük zam!Mangal sezonunun açılmasıyla birlikte Tavuk ve kanat fiyatları tırmanışa geçti. CNN Türk Sunucusu Uğur Önver fiyatları araştırdı. Tavuk kanadının kilogram fiyatı bazı yerlerde 50 TL'ye çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet