Geri Dön
DünyaBowie’nin tablosu 18 bin dolara satışta

Bowie’nin tablosu 18 bin dolara satışta

2016’da 69 yaşındayken ölen ünlü İngiliz şarkıcı David Bowie, aynı zamanda resim de yapıyordu.

Bowie’nin tablosu 18 bin dolara satışta

David Bowie’nin 1995 - 1997 yılları arasında yaptığı ‘Dead Heads’ (Ölü Kafalar) adlı 47 resimlik seriden bir tablosu, Kanada’da satışa çıkıyor. 24 Haziran’a kadar Toronto’daki ‘Cowley Abbott Fine Art’ müzayede evi tarafından çevrimiçi bir açık artırmada satılacak olan resmin 18 bin dolara (155 bin lira) alıcı bulması bekleniyor. Tabloyu satışa çıkaran ve kimliğini gizleyen kişinin, eseri geçen yaz David Bowie tarafından yapıldığı bilinmezken 5 dolara
(43 TL) aldığı belirtildi. 1976’da müziğin yanı sıra resimle ilgilenmeye başlayan rock yıldızının yaptığı tablolar büyük ilgi görmüştü.

ABD'den bile gelenler var! Başakşehir'de 'dayaklı tedavi' kuyruğuBirçok ülkede kendisini 'şifacı' olarak tanıtıp bazı hastaların ayaklarının altına sopayla vurarak tedavi etmeye çalıştığı öne sürülen 'Mala Ali Kürdistani' adıyla bilinen Iraklı Molla Ali Kalak, Türkiye'ye gelerek ofis açtı. Kalak, Başakşehir'de açtığı ofiste 'kendi yöntemleri'ni uygulamaya devam edince şikayet yağdı. Kalak'ın ofisine, polis ve ilçe sağlık müdürlüğü yetkilileri baskın yaptı. Kalak'ın ofiste olmadığı belirlenirken, içerideki 3 kişi ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Yaklaşık 50 kişinin tedavi olmak için önünde beklediği ofis ise mühürlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet