Geri Dön
DünyaBrezilya'da küçük uçak düştü! 7 kişi hayatını kaybetti

Brezilya'da küçük uçak düştü! 7 kişi hayatını kaybetti

Brezilya'nın Sao Paulo eyaletinde bir iş adamı ve ailesini taşıyan küçük uçağın düşmesi sonucu 7 kişi hayatını kaybetti.

Brezilya'da küçük uçak düştü! 7 kişi hayatını kaybetti

Brezilya basınında çıkan habere göre, 7 kişiyi taşıyan PS-CSM-King Air B200 model çift motorlu küçük uçak, ülkenin Para eyaletine gitmek üzere Sao Paulo'nun Piracicaba kentindeki Pedro Morganti Havalimanı'ndan kalktıktan kısa süre sonra düştü.

Sabah meydana gelen kazada, uçakta bulunan 73 yaşındaki iş adamı Celso Silveira Mello Filho, eşi ve 3 çocuğu ile uçağın pilotu ve yardımcı pilotu hayatını kaybetti.

Kazanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ve acil durum ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, uçağın düşmesinin ardından kırsal alanda meydana gelen yangına müdahale ediyor.

Nedeni henüz belli olmayan kazanın aydınlatılması için yetkililer olay yerinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

Trabzon'da tapulu 'kale kondu' kirliliğiTrabzon'da, milattan önce 4'üncü yüzyılda Roma döneminde Tabakhane ve Zağnos vadileri arasındaki yüksek kaya kitlesi üzerine kurulan ve denizden başlayıp, dağlara kadar uzanan Trabzon Kalesi'nde surlara bitişik yapılaşma, tarihi dokuya zarar veriyor. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Coşkun Erüz, "Kalede alınıp satılabilen tapulu mülkler, miras olarak belli kişilere kalmış. Kale, baskı ve yükünden dolayı surlarına zarar verme riski olan derme çatma yapılardan arındırılmalı" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler