Geri Dön
DünyaBu fotoğraf gerçek! Apartman dairesinde bulundu, 11 aylık...

Bu fotoğraf gerçek! Apartman dairesinde bulundu, 11 aylık...

ABD'de bir apartmanda beslenen pumayı yetkililer koruma altına aldı.

Bu fotoğraf gerçek! Apartman dairesinde bulundu, 11 aylık...

Hayvan haklarını savunan ABD merkezli kâr amacı gütmeyen The Humane Society of the United States Direktörü Kelly Donithan, perşembe günü yaptığı açıklamada New York şehrindeki bir apartman dairesinde 11 aylık bir dişi pumanın beslendiğini tespit ettiklerini belirtti.

Sasha adlı puma, önce Bronx Hayvanat Bahçesi'nde veteriner hekimlerin kontrolünden geçtikten sonra Arkansas eyaletindeki Turpentine Creek Yaban Hayatı Barınağı'na gönderildi.

'NORMALDE ÇOK KÖTÜ DURUMLARA DÜŞÜYORLAR'

Donithan, "Yaban hayatında hiç puma görmedim. Fakat bu hayvanları tasmalanmış, kafeslere tıkılmış ve annelerini bulmak için ağlarken gördüm" dedi.

Yetkili, hayvana bakan kişilerin pumayı bir kişiden satın aldığını fakat kısa sürede pumaya evcil olarak bakamayacağını anladığını söyledi.

Bronx Hayvanat Bahçesi Direktörü Jim Breheny, egzotik hayvan ticaretine dikkat çekerek "Bu hayvanlar genelde çok kötü durumlara düşüyor. Bireylerin bu hayvanlara bakım sağlamak için yeterli bilgi veya kaynakları olmuyor" ifadelerini kullandı.

Almanya'da Türklerin oturduğu daireye molotofkokteyli atanlar serbest bırakıldıAlmanya'nın Solingen kentinde balkonlarına atılan molotofkokteyli ile daireleri yakılmak istenen Türk aile, saldırganların yakalanıp çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından "çocuk" oldukları gerekçesiyle salıverilmesine tepki gösterdi. Saldırıda elinden yaralanan Sibel İşini, "Olay gecesinden beri uykusuzum, psikolojim bozuldu, çocuklarıma bir şey olur diye sürekli kontrol ediyorum" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler