Geri Dön
DünyaBu ilk olayı değilmiş! Katil saksağanlar saldırıda

Bu ilk olayı değilmiş! Katil saksağanlar saldırıda

Avustralya'da yaşanan olayda 5 aylık Mia, saksağan saldırısında annesinin kucağından yere düşmüştü. Bu haberin ses getirmesinin ardından yaklaşık 11 yıl önce benzer bir olay daha yaşanmış.

Bu ilk olayı değilmiş! Katil saksağanlar saldırıda

12 yaşındaki Ivan, bir saksağanın saldırısına uğradı ve kaçarken otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti. 2010 yılında yaşanan bu olayda saldırgan saksağanların insanların canına kast ettiğine dikkat çekiliyor.

Direkt saksağanın öldürmediği insanlar bir şekilde onlardan kaçarken yaşadıkları kazalar sebebiyle hayatlarını kaybediyor. Queensland’de yaşayan Ivan Sthrowski-Wood, saldırgan bir saksağandan kaçmaya başladı. Kaçtığı sırada bir otomobil karşısına çıktı ve çocuk aracın altında kaldı.

DAHA ÖNCE DE BİR ÇOCUĞUN ÖLÜMÜNE SEBEP OLMUŞ

Ivan’ın kız kardeşi Susie Sthrowski-Wood, The Courier Mail’e verdiği bir röportajda, Mia olayını öğrendiğinde kalbinin sıkıştığını söyledi. Çok üzüldüğünü söyleyen Susie, saksağan sebebiyle 5 aylık bebeğin kafa travması geçirdiğini öğrendiği anda kardeşinin aklına geldiğini söylüyor.

Bu ilk olayı değilmiş Katil saksağanlar saldırıda

Mia’nın hayatını kaybetmesinin en az kardeşi kadar kendisini etkilediğini söyleyen Susie, ‘’Ivan şu an yaşasaydı 23 yaşında olacaktı’’ diyor.

Daily Mail Australia, yerel halkın Glindemann Parkı'nın saldırgan kuşlarını zehirli yiyecek vererek öldürmeye çalıştığını gözler önüne seriyor. Saldırgan saksağanların neden böyle davrandıkları bilinmiyor ve halk eğer belediye bu işe el atmazsa kendi yöntemlerini hayata geçireceklerini söylüyor.

Büyüme rakamları açıklandıGSYH 2021 yılı üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %7,4 arttı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Dış talebin verdiği önemli katkıyla 2021’in üçüncü çeyreğinde yıllık %7,4 oranında büyüdük. Ücretli kesimin milli gelirden aldığı payı artırmak için gerekli adımlar atılacaktır. Vatandaşlarımız müsterih olsun, herkesin büyümeden en iyi şekilde faydalanması temel önceliğimizdir." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler