Geri Dön
DünyaBu kez iki Avrupa ülkesi! 'Turuncu' kategoriye alındı

Bu kez iki Avrupa ülkesi! 'Turuncu' kategoriye alındı

Güney Avrupa ülkeleri İtalya ve İspanya'da artan hava sıcaklıkları nedeniyle yeni orman yangınlarının çıkabileceği yönünde uyarı verildi.

Bu kez iki Avrupa ülkesi! 'Turuncu' kategoriye alındı

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, ülkenin batısındaki Sardinya adasında geçen hafta sonu Oristanese kırsalında 20 bin hektar arazinin yandığı, 1500 kadar kişinin yerinden olduğu büyük yangının ardından Sivil Savunma Ajansı tarafından yeni yangınların çıkabileceği bu nedenle riskin yüksek olduğu uyarısı yapıldı.

Sivil Savunma Ajansı bölge temsilciliği, Sardinya'da sıcaklıkların 37 dereceyi aşıp 40 dereceyi ulaşabileceğine dikkati çekerek, Sardinya geneli bugün ve yarın için "turuncu" kategoriye alındı.

Bu arada, yeni yangın riskinin devam ettiği Sardinya adası dışında Sicilya adası ve ülkenin güneyindeki Kalabriya bölgesinde de küçük ölçekli orman yangınlarının devam ettiği belirtildi. Yangınları söndürme çalışmalarının da hem havadan hem de karadan sürdüğü bildirildi.

Diğer yandan, orman yangınlarından etkilenen bir diğer ülke de İspanya oldu.

Ülkenin kuzeydoğusundaki Katalonya bölgesinde geçen cumartesi başlayıp, bu hafta ortasına kadar devam eden yangında 1700 hektarlık bir alan yandı. Albacete vilayetinde de hafta boyunca süren yangınlarda 2 bin 500 hektarlık alan küle döndü.

İrili ufaklı yangınların devam ettiği ülkede aşırı sıcaklar dolayısıyla yangın riskine dair bazı belde ve bölgelerde yerel halkın uyarıldığı kaydedildi.

17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner