Geri Dön
DünyaCanlı yayında hükümet düştü

Canlı yayında hükümet düştü

İsveç Başbakanı Stefan Löfven’in liderliğindeki Sosyal Demokrat ve Yeşiller azınlık koalisyon hükümeti, dün parlamentoda yapılan ve TV’den canlı yayınlanan güven oylamasında düştü.

Canlı yayında hükümet düştü

 

İRFAN KURTULMUŞ Kopenhag - Başbakan aleyhine verilen gensoru önergesine 349 milletvekilinden 181’i “Evet”, 109’u “Hayır” oyu verdi. Başbakan Löfven’in bir haftalık süresi bulunduğu belirtilirken, istifa etmesi ya da seçime gitmesi gerektiği belirtiliyor. Hükümete dışarıdan en büyük desteği veren Sol Parti, kiraların serbest bırakılmasına ilişkin yasa önerisinin geri çekilmemesi durumunda desteğini sonlandıracağını açıklamıştı.

Polis fark etti, sahte avukat duruşmada yakalandıBatman'ın Beşiri ilçesinde intihar eden İpek Er'e (18) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına cübbeyle giren ve hakkında daha önce dolandırıcılık suçundan işlem yapılan A.B., polislerin dikkati sayesinde suçüstü yakalandı. A.B.'nin avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi'nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı belirlendi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner