Geri Dön

Çipras: Balkan tarihinde yeni bir sayfa açtık

Yunan parlamentosu, Makedonya'nın isminin 'Kuzey Makedonya' olarak kabul değişmesini ön gören anlaşmayı '153 evet' ile onayladı.

Çipras: Balkan tarihinde yeni bir sayfa açtık

Meclisteki tarihi oylama sonrası Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, sosyal medya hesabından mesajlar yayınladı.

Bugün tarihi bir gün diyen Çipras, Yunanistan tarihin önemli bir bölümünü koruyor, eski Makedonya mirası. Bugün Balkan tarihinde yeni bir sayfa açtık. Milliyetçi nefret, anlaşmazlıklar ve çatışmalar artık yerini dostluk, barış ve iş birliğine bıraktı dedi.

Gelecek nesillerin oylamada evet oyu veren vekillere minnettar olacağını söyleyen Çipras, Ülkelerimizdeki gelecek nesiller, insanlarımızın dayanışması ve bir arada yaşaması için, barışçıl bir gelecek için temeller atan, yürekli ve cesur parlamento üyelerine minnettar olacaktır. Kuzey Makedonya bugün doğdu. Bölgedeki güvenlik, istikrar ve karşılıklı gelişme çabalarında Yunanistan'ın dostu ve müttefiki olacak dedi.

Kanada'dan gelen 203 kişi, Trabzon'da karantinaya alındıKanada'da kalan ve çoğunluğu öğrencilerden oluşan 203 kişi, uçakla getirildiği Trabzon'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina süreci için yurda yerleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber