Geri Dön
DünyaDAEŞ Mozambik’te çocuklara kıydı!

DAEŞ Mozambik’te çocuklara kıydı!

Hint Okyanusu kıyısındaki Afrika ülkesi Mozambik’te, terör örgütü DAEŞ bağlantılı militanların yaşattığı vahşet gün yüzüne çıktı.

DAEŞ Mozambik’te çocuklara kıydı!

Uluslararası sivil toplum örgütü “Save the Children” tarafından hazırlanan raporda, cihatçı grupların çocukların başlarını kestiğini, bu şekilde öldürülen en genç çocuğun 11 yaşında olduğunun tespit edildiği ifade ediliyor. Çocuklardan birinin annesi, raporu hazırlayanlara, militanların 12 yaşındaki oğlunun başının kesilişini kendisine zorla izlettirdiklerini anlattı. Örgüte katılmayı reddeden çocukların bu şekilde infaz edildiği belirtiliyor.

Ülkede 2017’den bu yana sivillere yönelik terör saldırıları nedeniyle 670 bin kişinin evini terk ettiği bildirildi. Save the Children Mozambik Direktörü Chance Briggs, çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bin 600’ü geçtiğini duyurdu. Söz konusu saldırıları düzenleyen ve DAEŞ’e bağlılık yemini eden grup, yerel halk arasında “Eş-Şebab” olarak isimlendiriliyor. Ancak Somali’deki Eş Şebap ile bağlantısı yok.

 

Bebek sahilde demirli lüks teknede yangınİstanbul Bebek sahilinde bulunan demirli lüks bir teknede yangın çıktı. Çevrede paniğe neden olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet