Geri Dön
DünyaDağdan kurtarılan yaşlı adamın iki kadını öldürdüğü ortaya çıktı!

Dağdan kurtarılan yaşlı adamın iki kadını öldürdüğü ortaya çıktı!

Şimdi 70 yaşında olan şüpheli, kamyonetinin farlarını kullanarak Mors koduyla acil durum sinyali vermesiyle kurtulmuştu. Uçakla görülüp dağdan alınan adama 39 yıl sonra dava açıldı.

Dağdan kurtarılan yaşlı adamın iki kadını öldürdüğü ortaya çıktı!

ABD'nin Colorado eyaletinde 6 Ocak 1982'de sıradışı bir olay yaşandı. Bir dağ geçidinde mahsur kalan Alan Lee Phillips, kamyonetinin farlarını kullanarak Mors koduyla acil durum sinyali vermesi sayesinde kurtuldu.

Bu yılın şubat ayındaysa şüpheli hakkında, kurtulmadan önce iki cinayet işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Breckenridge kasabasında yaklaşık üç kilometre yükseklikteki geçitte bulunan Phillips, üzerinden geçen bir uçaktaki yolcunun acil durum sinyalini görmesiyle tespit edilmişti. Phillips o dönem polislere bardan döndüğünü söylemişti.

Öte yandan aynı gün, Barbara Jo Oberholtzer ve Annette Schnee adlı iki kadın da kaybolmuştu.

Park County Şerif Ofisi'nden Wendy Kipple, Oberholtzer'ın arkadaşlarıyla bir barda, işyerinde aldığı terfiyi kutlandığını, daha sonra eve gitmek için otostop çektiğini söyledi ancak eve ulaşamadığını söyledi.

Yirmi bir yaşındaki Schnee'nin ise eczaneden eve dönmek için otostop çektiği ve sonra gözlerden kaybolduğu kaydedildi.

Suç işlendiğinde lise son sınıf öğrencisi olan ve 30 yıldır vakayı araştıran Kipple, kasabada otostopun o dönem de şimdi de yaygın olduğunu ifade etti.

Öte yandan 29 yaşındaki Oberholtzer'ın cansız bedeni ertesi gün tespit edilmiş ve kadının göğsünden vurulduğu görülmüştü.

Sırtından vurulan 21 yaşındaki Schnee'in cesediyse 6 ay sonra bulunmuştu.

Polis ekipleri yıllarca pek çok şüpheliyi araştırdı ancak olayla ilgili hiçbir tutuklama yapılamadı. 1998'de, olay yerlerinde bulunan kanlar test edildi ve bir erkeğe ulaşıldı. Ancak suçluların kaydedildiği veritabanında hiçbir eşleşme yakalanamadı.

Davaya bakan dedektiflerden biri üç yıl önce hayatını kaybedince oğlu, Mitch Morrisey'le iletişe geçip vakayla ilgili bilgileri temin etti. Eski bir savcı olan Morrisey, adli konularda soybilim çalışmaları yapan bir şirketin kurucusu.

Böylelikle suçluyla eşleşmesi muhtemel 12 bin kişi belirlendi. Kipple, dedektiflerin bu kişilerin birçoğundan DNA örneği rica ettiğini, herkesin bunu kabul ettiğini söyledi.

Kipple, DNA örneği veren kişilerin sayısı ve Phillips'in bunlardan biri olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı.

Bununla birlikte bulgular, DNA'nın Phillips'le bağlantılı olduğunu gösterdi.

Şimdi 70 yaşında olan şüpheli 24 Şubat'ta tutuklandı. Yaşlı adam birinci derece cinayet, saldırı ve adam kaçırma suçlamalarıyla karşı karşıya.

Polis ekipleri, Phillips'in kadınları tanıyıp tanımadığının ve cinayetlerin sebebinin gizemini koruduğunu açıkladı.

Oberholtzer'ın eşi Jeff, tutuklamanın "onlarca yıllık korkunç kabusa son vermesi ve huzur getirmesi" için dua ettiğini söyledi.

Schnee'in annesi Eileen Franklin ise bir nebze de olsa rahatladığını ifade etti.

Kaynak: Independent Türkçe

İş yerine "Aşı olmayan giremez" yazısı astıİzmir'de bir işletmeci iş yerine "Aşı olmayan giremez" yazısı asarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama çalışmalarına destek verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet