Geri Dön
Dünya‘Demir Leydi her haliyle çekiciydi’

‘Demir Leydi her haliyle çekiciydi’

İngiltere’de “demir leydi” olarak bilinen eski başbakan Margaret Thatcher’ın kendine has çekiciliğiyle birlikte beklenmedik bir şekilde seks sembolü olarak da görüldüğü iddia edildi.

‘Demir Leydi her haliyle çekiciydi’

DIŞ HABERLER - BBC’nin ünlü programı “Panorama”nın eski muhabiri Michael Cockerell, yeni yayımlanan “Liderlerimizin Maskesini Çıkarma: Bir Siyasi Belgesel Yapımcısının İtirafları” adlı kitabında ilginç iddialarda bulundu. Cockerell, pek çok kişinin Margaret Thatcher’i seksi bulduğuna değinirken
şu satırları kaleme aldı: “Eski Fransa Cumhurbaşkanı François Mitterrand, Thatcher için ‘Ünlü Roma İmparatoru Caligula’nın gözlerine ve Marilyn Monroe’nun ağzına sahip’ demişti.”

Ayartıcı konuşmuş!

Margaret Thatcher ile üç kez röportaj yapan gazeteci Cockerell kitabında, seçim kampanyası sırasında İngiliz siyasetçiyle görüşmesinden anekdotlara da yer verdi. Röportajında “Kaç tane Thatcher olduğunu” soran Cockerell’e derin ve kısık bir sesle yanıt veren Margaret Thatcher, “En azından üç tane... Biri entelektüel olan, diğeri sezgisel olan, üçüncüsü ise evdeki kadın” demiş. Ses aralığını düşürmek için ses eğitimi aldığı bilinen Thatcher, söz konusu röportajda da gırtlaktan ve ayartıcı bir şekilde konuşmuş. Röportajı stüdyoda izleyen BBC’den Robin Day ise “Margaret Thatcher’ın seçim kampanyasının anlatılmamış hikâyesi budur; resmen Michael Cockerell ile ilişki yaşıyor” şeklinde yorum yapmış. 

 

3. doz Biontech aşısı ne zaman? Bilim Kurulu önerdi2 doz Biontech aşısı olanlar için 3. doz aşı ne zaman? Merak edilen soru Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Tavsiye kararı bakanlığa iletildi. Buna göre "2. dozun üzerinden 6 ay geçenlerin aşılanmasında yarar var" denildi. Gözler bakanlığın açıklayacağı karara çevrildi. Detayları CNN TÜRK'ten Duygu Ayaz Bayram aktardı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler