Geri Dön

Deniz ineği sokaklarda sürüklendi, soruşturma başlatıldı!

Nijerya Çevre Bakanlığı, sosyal medyada bir deniz ineğinin sokaklarda sürüklenmesi videosunun yayımlanmasından sonra soruşturma başlattı.

Deniz ineği sokaklarda sürüklendi, soruşturma başlatıldı!

Görüntülerin ne zaman çekildiği bilinmezken, söz konusu videoda kuyruğundan bağlanan deniz ineğinin toprak yolda sürüklenirken kurtulmaya çalıştığı görülüyor.

Çevre Bakanı Yardımcısı Sharon Ikeazor, video için "Çok rahatsız edici" dedi ve hayvanı kurtarmaya çalıştıklarını söyledi. Ikeazor, olayın zengin petrol yataklarının bulunduğu Nijer Deltası'nda meydana geldiğini açıkladı.

ORGANLARI İÇİN AVLANIYOR

Ülkede nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan deniz ineklerinin avlanması yasak.

Fransız haber ajansı AFP'ye göre, yasağa rağmen otobur bir memeli olan deniz inekleri, eti, yağı ve geleneksel tıpta kullanılan organları için sıklıkla avlanıyor.

Okyanus yaşamının korunması için çalışma yürüten Blue Planet Society adlı çevre örgütünün açıklamasında "Deniz ineklerine bu şekilde eziyet edilmesi dehşet verici" denildi.

AFP'ye göre Batı Afrika kıyılarında 10 bin kadar deniz ineğinin yaşadığı tahmin ediliyor. Ajans, hayvanlarının sayısının hızla azaldığına dikkat çekti.

Kaynak: BBC Türkçe

 

Havuza düşen köpeği, kardeşinin kurtarma çabası kameradaSerik'e bağlı Yeşilyurt Mahallesi'nde koyun çobanlığı yapan Ferit Çilenker'in 'Kraliçe' adlı dişi köpeği, çevredeki seralardan birinin yağmur suyu havuzuna düştü. Kraliçe, kenarı plastik örtüyle kaplı olan yağmur suyu havuzunda bir süre yüzdükten sonra sudan çıkmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Bunu gören erkek kardeş köpek 'Reis' ise Kraliçe'yi kurtarmak için havuzun etrafında gezdi, koştu. Reis, havuzun kenarına gelen kardeşi Kraliçe'yi boynundan yakalayıp, ağır ağır kenara doğru çekti ve sudan kurtarmayı başardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber