Geri Dön
DünyaDev obruk Meksika’yı alarma geçirdi

Dev obruk Meksika’yı alarma geçirdi

Meksika’nın Puebla kentindeki Santa Mara Zacatepec kasabasında bir çiftlikte Mayıs ayı sonlarında ortaya çıkan obruğun bir futbol sahasından daha büyük hale gelmesi hükümeti harekete geçirdi.

Dev obruk Meksika’yı alarma geçirdi

Bir evi yutmaya başlayan obruğa iki köpeğin düştüğü belirtilirken, Meksika hükümetinin söz konusu çukurdan insanları uzak tutmak için bölgeye asker gönderdiği bildirildi. En derin noktası 45 metre olan obruğa düşen köpeklerin her an çökebilecek zemin nedeniyle kurtarılamadığı ancak görevliler tarafından onlara yiyecek atıldığı ifade edildi. Öte yandan, obruğun yutmak üzere olduğu evin sahibi olan Magdalena Xalamigua Xopillacle “Bizim için çok zor bir zaman. Acıtıyor, çünkü sahip olduğumuz tek şey bu ev” dedi. Obruğun bölgedeki fabrikalar nedeniyle aşırı yeraltı suyu çekilmesinin sonucu oluştuğu düşünülüyor.

30 Temmuz koronavirüs tablosu belli oldu! İşte günlük vaka sayısı...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu. Türkiye'de son 24 saatte 256 bin 460 Kovid-19 testi yapıldı, 22 bin 83 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz toplam 1 milyon 424 bin 550 aşı uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet