Geri Dön
DünyaDiyanet Vakfı’ndan gıda yardımı

Diyanet Vakfı’ndan gıda yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, Suriye’nin Türkiye sınırına yakın olan İdlib ve kırsalında 70 bin aileye Ramazan boyunca iftar menüleri dağıtıldı.

Diyanet Vakfı’ndan gıda yardımı

Günlük 130 bin adet ekmek dağıtımı yapılan bölgede, 15 binden fazla aileye de gıda paketi, temizlik malzemesi, çocuk bezi dağıtıldı. Türkiye’den gönderilen adak, akika ve şükür kurban etlerinin dağıtımlarının yapıldığını belirten TDV yetkilileri, bombardımanlardan sonra Türkiye sınırında bulunan kamplara göç eden yüz binlerce aileye ve bölgelerde evlerini terk etmeyerek yer altında sığınaklarda yaşamaya başlayan ailelere de ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet