Geri Dön
DünyaDünya bu görüntüleri konuşuyor! 1 haftada 2. kez...

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 1 haftada 2. kez...

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, Galler Parlamentosunun açılış töreninde bir kez daha bastonla görüntülendi. Cardiff'teki Galler Parlamentosu önünde arabasından inerken kendisine baston verilen Kraliçe, açılış öncesi parlamento ileri gelenleriyle tanıştığı lobi alanına da asansörle çıktı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! 1 haftada 2. kez...

95 yaşındaki 2. Elizabeth, salı günü Londra'daki Westminster Abbey Kilisesi'ndeki bir ayinin ardından ikinci kez bastonla halk içine çıktı.

Cardiff'teki Galler Parlamentosu önünde arabasından inerken kendisine baston verilen Kraliçe, açılış öncesi parlamento ileri gelenleriyle tanıştığı lobi alanına da asansörle çıktı.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor 1 haftada 2. kez...

Kraliçe, parlamentonun açılış törenindeki konuşmasında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına değinerek, "Hepimiz, temel işlerde çalışanlardan gönüllülere, topluma hizmet etmek için çok şey yapan ve son 18 aydaki zorluklara böylesine muhteşem bir şekilde karşı koyan herkese şükran borçluyuz." dedi.

Mayıs ayındaki seçimden kısa bir süre sonra gerçekleşmesi gereken etkinlik, koronavirüs nedeniyle ertelenmişti.

Dünya bu görüntüleri konuşuyor 1 haftada 2. kez...

İkinci Elizabeth, Londra’da İngiliz Kraliyet Lejyonu’nun 100’üncü yılını kutlamak için düzenlenen etkinlikte bastonla görüntülenmişti.

Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetlerin'in (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler